UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трамп під час зустрічі із виборцями розповів вигадану історію про публікацію запису розмови із Зеленським – CNN

Мова йде про телефонну розмову у липні 2019 року, запису якої ніколи не існувало.

Колишній президент Дональд Трамп під час зустрічі із виборцями у суботу розповів повністю вигадану історію про те, як він нібито перехитрив своїх опонентів-демократів, оприлюднивши «запис» телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським у 2019 році, через що Трампу вперше оголосили імпічмент. Однак насправді цього не було, пише CNN.

Виступаючи на суботньому передвиборчому мітингу в Огайо, Трамп заявив, що дозволив демократам робити «все дикіші» заяви про суть його розмови із Зеленським, «а потім ми опублікували плівку».

Він стверджував, що коли представниця Демократичної партії, тодішня спікерка Палати представників Ненсі Пелосі «почула» цей запис, вона була розлючена, що її обдурили.

«У що, чорт забирай, ви мене втягнули? Ви чули цей дзвінок? Він не робив нічого з цього!», - буцімто сказала вона тоді своїй команді.

Читайте також: Трамп лякає виборців «кривавою банею» у разі перемоги Байдена

Трамп стверджував, що його опоненти «не знали, що телефонна розмова була записана» і «їх спіймали» на брехні.

При цьому видання наголошує, що історія Трампа - цілковита вигадка.

«Жодного запису його розмови із Зеленським ніколи не було оприлюднено. Пелосі не могла розсердитися на своїх союзників після прослуховування запису розмови, оскільки вона ніколи не чула запису цієї розмови. Насправді, через майже п'ять років після дзвінка в липні 2019 року не існує жодного відомого запису розмови. Те, що Білий дім Трампа фактично оприлюднив у вересні 2019 року, було приблизною письмовою стенограмою розмови, яка скоріше підтверджувала, ніж суперечила основним твердженням урядового викривача про те, що сказав Трамп», - вказує CNN.

Речник Пелосі Аарон Беннетт заявив у неділю, що історія Трампа є «безфактурною нісенітницею».

Читайте також: Суд над Трампом у справі про виплату грошей "за мовчання" відклали на 30 днів

Видання підкреслює, що телефонні розмови президента США з іноземними лідерами зазвичай не записуються американською стороною. Замість цього ведеться приблизна письмова стенограма.

Зокрема, підполковник армії США  у відставці Александр Віндман, який був одним із чиновників, що були присутні під час розмови Трампа із Зеленським, оскільки на той час був головним експертом з питань України в Раді національної безпеки Білого дому, повідомив CNN у письмовій відповіді, що «немає жодних записів» цієї розмови.

«Він бреше», - сказав Віндман.

Читайте також: Вибори президента США: нове опитування показало незначну перевагу Байдена над Трампом

Видання зазначає, що свіжа заява Трампа перегукується з його неправдивими висловлюваннями часів президентства.

З кінця 2019 року Трамп намагається подати свою позицію  про телефонну розмову із Зеленським у липні 2019 року. Тоді він стимулював Зеленського до розслідування дій Джо Байдена, який вже очевидно мав стати його основним конкурентом на виборах президента США у 2020 році.

У США це кваліфікували як тиск на лідера іноземної держави з метою втручання у виборчу кампанію, та, відповідно, як неприпустиме зловживання повноваженнями президента. Це стало причиною оголошення Трампу першого імпічменту.

«Президент визнав, що просив президента України вдатися до дій, які будуть вигідні йому політично. Дії президента Трампа викривають негідний факт зради президентом клятви, яку він дав, заступаючи на посаду, зради наших національних інтересів і зради недоторканності наших виборів», — сказала тоді спікерка Палати представників Ненсі Пелосі, оголошуючи Трампу процедуру імпічменту.

CNN зазначає, що  під час мітингу в Огайо Трамп зробив ще кілька неправдивих заяв. Зокрема розкритикував члена Демократичної партії Адама Шиффа, який зараз балотується до Сенату США в Каліфорнії.