За рік до президентських виборів у США колишній лідер країни Дональд Трамп з невеликим відривом випереджає чинного президента Джо Байдена (49% проти 45% серед зареєстрованих виборців) у гіпотетичному реванші, згідно з останнім опитуванням CNN, проведеним SSRS.
Шанси Байдена на переобрання підриваються негативними рейтингами схвалення, відчуттям того, що справи в Сполучених Штатах йдуть погано, зменшенням підтримки серед ключових виборчих блоків, а також поширенням думки про те, що він не відповідає своїй посаді.
У потенційному матчі-реванші між Байденом і Трампом жоден з кандидатів не має великого простору для зростання. Загалом, 51% виборців по всій країні кажуть, що немає жодних шансів, що вони проголосують за Байдена, і лише 4% наразі не підтримують його, але не виключають шансу на те, що все-таки проголосують за нього. Майже половина, 48%, кажуть, що немає жодних шансів, що вони проголосують за Трампа, і лише 2% кажуть, що наразі не підтримують його, але розглядають таку можливість.
Підтримка Байдена зараз значно слабша серед кількох груп, у яких він раніше випереджав суперників із великим відривом і які мали вирішальне значення для його обрання у 2020 році. Серед виборців молодше 35 років 48% підтримують Трампа, 47% - Байдена. Незалежні виборці розділилися між 45% на підтримку Трампа і 41% Байдена. Темношкірі виборці віддають перевагу Байдену, 73% проти 23% для Трампа, тоді як латиноамериканські виборці розділилися: 50% за Байдена і 46% за Трампа.
Всі ці розбіжності відображають значне зниження підтримки Байдена порівняно з опитуваннями 2020 року. Але попри те, що до виборів залишився рік і є час, щоб погляди виборців змінилися, відмінності між тодішніми та теперішніми результатами опитування разючі.
Байден отримав перевагу серед виборців віком до 35 років на 21%, серед незалежних виборців - на 13%, серед темношкірих виборців - на 75%, а серед латиноамериканців - на 33%.
Лише чверть американців (25%) вважають, що Байден має достатньо витримки та розуму, щоб ефективно виконувати обов'язки президента, тоді як 53% вважають, що Трамп має такі якості. Лише близько половини демократів (51%) вважають, що Байден має достатню витримку, щоб виконувати свої обов'язки, в той час як 90% республіканців вважають, що Трамп має таку витримку.
Рейтинг схвалення Байдена - 39% схвалюють, 61% не схвалюють, значно гірший, ніж у попередніх президентів на цьому етапі їхньої боротьби за переобрання. Станом на кінець жовтня 2019 року його рейтинг був приблизно на одному рівні з рейтингом Трампа (у Трампа на той момент був 41% схвалення). Робота Байдена наразі викликає значно більше опозиції, ніж підтримки: 42% американців категорично не схвалюють його діяльність, і лише 14% повністю схвалюють. Віце-президент Камала Харріс має такий самий рейтинг схвалення, як і Байден: 39% схвалюють, 61% не схвалюють.
Згідно з новим опитуванням, 72% американців вважають, що справи в країні зараз ідуть погано. Переважна більшість вважала так протягом усього часу перебування Байдена на посаді президента. У кращому випадку 60% казали, що справи йдуть погано в березні 2021 року.
Виборці, які не схвалюють роботу Байдена, і ті, хто вважає, що справи в країні йдуть погано, схиляються до підтримки Трампа. Ті, хто лише частково не схвалює роботу Байдена, допомогли демократам отримати напрочуд сильний результат на минулорічних виборах. Згідно з новим опитуванням, Байден має кращі показники серед тих, хто не схвалює його діяльність, ніж серед тих, хто схвалює, але він все ще відстає від Трампа серед цих виборців (46% у Трампа проти 40% у Байдена).
Байден відстає від колишнього губернатора Південної Кароліни Ніккі Хейлі в гіпотетичному двобої між ними - 49% зареєстрованих виборців підтримують Хейлі, 43% - Байдена, і також відстає від Трампа як номінанта від Республіканської партії, де є два оголошених незалежних кандидати: 41% підтримують Трампа, 35% Байдена, 16% Роберта Ф. Кеннеді-молодшого і 4% Корнела Веста, хоча такий рівень підтримки кандидатів поза межами двох основних партій рідко матеріалізується під час голосування. У гіпотетичному протистоянні між Байденом і губернатором Флориди Роном ДеСантісом на виборах наступного року 48% підтримали б ДеСантіса тоді 46% - Байдена.
Результати опитувань серед обох партій свідчать про те, що найбільш вірогідним сценарієм на сьогодні є протистояння між Байденом і Трампом. Трамп має 61% підтримки проти 17% у ДеСантіса та 10% у Хейлі серед представників Республіканської партії.
Незначна перевага Трампа над Байденом з'явилася навіть попри те, що громадська думка про колишнього президента залишається глибоко негативною. Але опитування показує, що імідж Байдена ще гірший, а ті, хто негативно ставиться до обох кандидатів, схиляються на користь Трампа.
На запитання, хто з них є більшою мірою частиною проблеми чи частиною рішення у різних питаннях для країни, 61% американців відповіли, що Байден є більшою мірою частиною проблеми, а 57% - що Трамп. Незалежні дещо більше схильні вважати Байдена частиною проблеми, ніж Трампа, 67% проти 63%.
Серед 19% зареєстрованих виборців, які вважають, що і Байден, і Трамп є частиною проблеми, 46% кажуть, що проголосували б за Трампа, 34% - за Байдена і 17% - за когось іншого. Аналогічно, 18% зареєстрованих виборців, які негативно ставляться як до Байдена, так і до Трампа, розподілилися наступним чином: 44% - за Трампа, 35% - за Байдена і 17% - за когось іншого.
Оцінюючи якості кожного з них, опитування виявило, що те, що громадськість вважає найбільшою слабкістю Байдена, також сприймається як найбільша сила Трампа. Так само слабкі сторони Трампа, схоже, є сильними сторонами Байдена (51% вважають, що Байден поважає верховенство права порівняно з 35%, які вважають, що Трамп поважає верховенство права, і 42% вважають Байдена чесним і гідним довіри, тоді як лише 33% мають таку ж думку щодо Трампа). Однак обидва кандидати далекі від того, щоб бути тими, ким американці пишалися б на посаді президента: лише 33% опитаних думають так про Байдена, 38% - про Трампа.
Наразі виборці, які підтримують Республіканську партію, виявляються більш вмотивованими голосувати, ніж виборці, які підтримують Демократичну партію. Загалом, 71% республіканців та виборців, що орієнтуються на республіканців, кажуть, що вони надзвичайно вмотивовані голосувати на президентських виборах наступного року проти 61% демократів та виборців, що орієнтуються на демократів. А республіканці більш схильні категорично не схвалювати роботу Байдена (82%), ніж демократи, які її схвалюють (30%).
Виборці рівномірно розділилися в питанні про те, чи задоволені вони кандидатами, з яких їм доведеться обирати наступного року, - по 50% на кожному боці.
Команда Байдена стверджує, що у них є рік, щоб розповісти про досягнення президента і згуртувати свою базу, але опитування показує, що вони починають із несприятливої позиції.
Економіка, як видається, є головним питанням перед виборами наступного року. 66% зареєстрованих виборців заявили, що вона буде надзвичайно важливою для їхнього голосування наступного року. Половина або більше респондентів вважають, що чесність виборів та виборчі права (57%), політика щодо зброї (52%), злочинності (52%) та імміграції (50%) є настільки ж важливими. Менше респондентів називають зовнішню політику (43%), аборти (42%) та зміну клімату (31%).
Щодо загального виборчого бюлетеня до Конгресу, то 48% опитаних кажуть, що проголосували б за республіканця у своєму окрузі проти 47% за демократа.
А новий спікер Палати представників Майк Джонсон починає свою каденцію в основному невідомим (52% ніколи не чули про нього або не мають власної думки щодо нього) і з низьким рейтингом серед тих, хто має сформовану думку (20% "за" і 27% "проти").
Опитування CNN проводилося SSRS з 27 жовтня по 2 листопада серед випадкової національної вибірки 1 514 дорослих. Результати для всієї вибірки мають похибку плюс-мінус 3,1 відсоткових пункти. Для результатів серед 1 271 зареєстрованих виборців, які взяли участь в опитуванні, похибка становить плюс-мінус 3,3 відсоткових пункти.
Раніше повідомлялося, що стратеги Демократичної партії сперечаються про падіння показників підтримки президента США Джо Байдена і його здатність перемогти в потенційному реванші проти попередника Дональда Трампа наступного року.
Згідно з даними опитування, за рік до виборів Байден відстає від Трампа в п'яти з шести найважливіших штатах. Виборці демонструють сумніви щодо віку Байдена та незадоволення його економічною політикою та низкою інших питань.
Сам Байден нещодавно критикував Трампа та його прибічників, назвавши їх загрозою для демократії в США. Чому прихильники ультраправого крила Республіканської партії симпатизують Путіну? Чому вони виступають проти надання допомоги Україні? Чому готові схвалити анексію Криму та Донбасу? Про світогляд виборців Трампа, ДеСантіса та Рамасвамі читайте у статті Анни Бродські-Кроткіної «У США є прихильники Путіна. Що про них потрібно знати».