UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трамп думає, що вже переміг, а тому намагається «заморозити» ситуацію – POLITICO

Дії Трампа повторюють його поведінку в ніч виборів 2020 року, коли він програв

Щоб точно виміряти метаболізм президентської кампанії Дональда Трампа 2024 року, ми повинні звернутися до образів і манер найбільш ледачих і неповоротких істот бестіарію. Трипалий лінивець, який віддає перевагу сповільненому руху. Єхидна, яка програла б перегони з континентальною плитою. Акула-нянька, яка настільки лінива, що покладається на океанські течії, щоб провітрювати свої зябра. А ще є австралійська карликова синьоязикова ящірка, яка «полює», лежачи біля своєї нори в надії, що повз неї проповзе комаха чи павук.

В останні тижні Трамп став нагадувати цих королів летаргії, сповільнивши свою кампанію до швидкості годинникової стрілки, пише у своїй колонці старший оглядач видання POLITICO Джек Шейфер.

Читайте також: Трамп сказав, що не слухав своїх адвокатів щодо програшу виборів у 2020 році, бо «не поважав їх»

Трамп значною мірою відкинув важку, стабільну роботу з ведення кампанії проти своїх республіканських опонентів і обмежився «точковими» заходами, телевізійними інтерв'ю або телемітингами. Замість того, щоб боротися за голоси виборців, люди Трампа працювали над процесом республіканської номінації, щоб переконатися, що ваги схиляються на його бік. Там, де він не може зібрати гроші, він намагається переконати потенційних донорів не давати їх своїм ворогам. 

Коротше кажучи, він поводиться так, ніби вже виграв і номінацію, і загальні вибори – приблизно за рік до них.

Трамп пропустив перші республіканські дебати в серпні, тому що, за його словами, громадськість вже знала його і те, що він відстоює. 

«Навіщо мені дозволяти людям з 1-2% і 0% голосів закидати мене питаннями всю ніч?» – сказав він в інтерв'ю Fox News у червні. 

Читайте також: Make Russia great again – як нове гасло республіканців-ізоляціоністів у Палаті представників – The Hill

Тепер він також пропускає другі дебати Республіканської партії на користь конкурентної промови в Детройті на тлі страйку профспілок, ніби він вже є номінантом. Він схожий на спортивного менеджера, який намагається змусити суддів прийняти рішення на користь його команди у середині гри лише тому, що його команда веде 5:0. 

Це деякою мірою повторення поведінки Трампа в ніч виборів 2020 року, коли він оголосив себе переможцем ще до того, як всі голоси були підраховані або жодна з мереж не спрогнозувала переможця. «Наші вибори закінчилися о 10 годині вечора», сказав він. 

Тільки дитина може припустити, що він переміг, тому що він лідирував у перерві. Тільки шахрай буде наполягати, як Трамп, на тому, що вибори були сфальсифіковані, коли результати голосування були проти нього.

Читайте також: Кандидат у президенти США почав «торгувати» з Росією українською територією

За останніми підрахунками, Трампу висунули звинувачення в трьох штатах і окрузі Колумбія – від змови з метою обману Сполучених Штатів до приховування секретних документів. Суддя в Нью-Йорку щойно постановив, що він вчинив шахрайство, і позбавив його контролю над деякими з його об'єктів нерухомості в штаті. 

Як зазначила минулого місяця Ембер Філліпс з Washington Post, Трамп перебуватиме в суді з двома судовими процесами протягом більшої частини березня – саме в той час, коли кандидат хотів би проводити кампанію в майже 30 штатах і територіях, де цього місяця заплановані праймеріз. Його юридична танцювальна карта на 2024 рік настільки завантажена, що якби судові засідання приносили милі для часто літаючих пасажирів, Трамп міг би злітати з родиною на Місяць в обидва кінці і все ще мати достатньо балів, щоб відвідати Гаваї три-чотири рази. Будуть клопотання, нові докази і, можливо, навіть вердикти – можливо, навіть більше судових справ – будь-яке з яких може зірвати його «неминучу» перемогу.

Читайте також: WP: Якщо Трамп відвернеться від України, не варто розраховувати на те, що Європа підставить плече

Віддамо належне Трампу за спробу кріогенного заморожування поля, поки його опоненти (і виборці) не впадуть у стан метаболічного заціпеніння. Але справжня провина лежить на сонній зграї, яка його підтримала, і яка, за винятком Кріса Крісті, здебільшого вирішила поніжитися в його лігві, ніж розбудити його викличною риторикою. Більшість кандидатів – від Рона ДеСантіса до Майка Пенса, Вівека Рамасвамі і навіть, до певної міри, Ніккі Гейлі – балотуються на модифікованих платформах Трампа, які дозволяють йому легко не реагувати. Більшість з цих кандидатів, схоже, насправді балотуються на посаду містера Конгеніальність, а не президента, ввічливо поступаючись Трампу, навіть не намагаючись боротися за перемогу.

Млявість може бути успішною стратегією виживання у тваринному світі або на передвиборчих перегонах. (Зрештою, вона спрацювала для Байдена минулого разу). Але вона не безвідмовна. Орли-гарпії та ягуари полюють на лінивців. Акули-молоти обідають акулами-няньками. Змії полюють на карликових синьоязикових ящірок. Трамп, можливо, зараз лідирує в республіканських опитуваннях з великим відривом, але ставлячись до кампанії як до легкої прогулянки, він ризикує спокусити мінливу виборчу долю. Жодна тварина не впадає в сплячку на 14 місяців. Тож можна посперечатися, що опоненти Трампа – і виборці – в якийсь момент прокинуться і зрозуміють, що ці перегони ще не закінчилися.

Читайте також: Американці вважають Байдена занадто старим для другого терміну, тим часом у Трампа є свої проблеми — опитування AP-NORC

Згідно з останнім опитуванням Washington Post і ABC News, Дональд Трамп випереджає Джо Байдена в передвиборчих перегонах, набираючи майже на 10% більше симпатій американських виборців. Хто ж ці виборці, які не хочуть підтримувати Україну та, згідно з опитуванням YouGov, ставляться до Путіна позитивніше, ніж до лідерів Демократичної партії й президента Джо Байдена? Про їхній світогляд розповідає Анна Бродські-Кроткіна у статті «У США є прибічники Путіна. що про них потрібно знати» на ZN.UA.