UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд відхилив клопотання Трампа щодо закриття справи про секретні документи

Суддя під час багатогодинних слухань дала зрозуміти, що не має наміру закривати одну з чотирьох кримінальних справ проти експрезидента США.

Суддя Ейлін Кеннон у четвер, 14 березня, відхилила одне з клопотань колишнього президента США Дональда Трампа про закриття кримінальної справи щодо секретних документів, які він забрав із собою в Мар-а-Лаго, коли залишав Білий дім. Про це повідомляє “Голос Америки”.

Читайте також: Суддя зняв шість звинувачень проти Трампа в Джорджії

Згідно з постановою Кеннон, хоча команда Трампа надала різні аргументи, які заслуговують на серйозний розгляд, закриття справи не було обґрунтованим. 

Суддя продемонструвала, що не має наміру закрити одну з чотирьох кримінальних справ проти Трампа, який уже фактично став кандидатом від республіканців на виборах президента США.

Таке рішення судді можна вважати скромною перемогою для спеціального прокурора Джека Сміта, який також веде окреме розслідування щодо Трампа за звинуваченнями у спробі скасувати свою поразку на виборах 2020 року.

Водночас, рішення Кеннон залишило відкритим питання про те, коли справа перейде до суду, і воно стосувалося лише одного із клопотань. 

Окреме клопотання про те, чи дозволено Трампу відповідно до Закону про президентські записи зберігати документи після того, як він покинув Білий дім, залишилося нерозглянутим. Однак, схоже, суддя не планує закривати справу на цих підставах.

Сам Трамп був присутній на слуханнях у четвер. Після засідання він назвав справи проти нього “полюванням на відьом”, натхненним чинним президентом США Джо Байденом.

Читайте також: Вибори президента США: нове опитування показало незначну перевагу Байдена над Трампом

Торік у червні Міністерство юстиції США опублікувало обвинувальний акт проти Трампа у справі про неналежне поводження з секретними документами. Американські органи вважають, що екслідер зберігав у своїй резиденції Мар-а-Лаго на території штату Флорида секретні відомості, які могли нашкодити, зокрема, національній безпеці та міжнародним відносинам держави. Як зазначається в обвинуваченні, документи містили дані про військовий потенціал США та інших країн, американські ядерні програми, потенційні вразливості Штатів і союзників у разі атаки на них, плани можливих ударів у відповідь в разі нападу.