UA / RU
Підтримати ZN.ua

США зробили ще один крок, щоб зупинити потік технологій до РФ для виробництва зброї

Західні компоненти продовжують знаходити в російській зброї, попри санкції. 

США просять американські фірми припинити поставки товарів більш ніж 600 іноземним компаніям через побоювання, що ці товари можуть бути перенаправлені в Росію, повідомляє Reuters.

Читайте також: Ракета з КНДР, випущена Росією по Україні, містила сотні компонентів з США та Європи – CNN

За останні тижні Міністерство торгівлі Штатів надіслало листи щонайменше 20 компаніям, що виробляють і продають продукцію, знайдену в ракетах і безпілотниках, якими РФ атакує Україну.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну США та понад 30 інших країн запровадили низку санкцій, спрямованих на послаблення здатності РФ вести війну, зокрема, перекриваючи доступ до західних технологій. Проте американські компоненти продовжують знаходити в російському озброєнні.

"За останні кілька тижнів ми надіслали листи більш ніж 20 американським компаніям, кожен з яких містив список з більш ніж 600 іноземних сторін. У цих листах ми попросили американські компанії добровільно припинити поставки цим сторонам через високий ризик реекспорту до Росії"", - сказав представник Міністерства торгівлі США Метью Аксельрод.

За його словами, офіційні особи Міністерства торгівлі, Державного департаменту та Міністерства фінансів США також звертаються безпосередньо до керівників американських компаній, щоб обговорити можливі подальші кроки для запобігання потраплянню їхньої продукції до Росії.

Читайте також: У Конгресі США піддали критиці американських виробників, чиї чіпи опинилися у зброї, якою обстрілюють Україну

РФ стала світовим лідером з-поміж країн, проти яких запроваджені міжнародні санкції. Втім, лазівки, які дають змогу Росії їх обходити, і залишаються, і знаходяться. Цивільні технології швидко адаптуються під воєнні потреби країни-терориста, а тривалий процес удосконалення санкцій та обмежень, вочевидь, не встигає за цими змінами. Як працює російський “паралельний імпорт”, завдяки якому РФ досі купує обладнання для виробництва зброї, раніше розповідав Олександр Лємєнов.