Сполучені Штати Америки побоюються, що українські атаки безпілотниками по російських ядерних радіолокаційних системах можуть посили конфронтацію з Москвою в той час, коли США розглядають питання зняття заборони на застосування американської зброї по цілям на території РФ.
Про це в коментарі для The Washington Post розповів неназваний американський посадовець.
Протягом минулого тижня були дві спроби атак і щонайменше удар по Армавіру у Краснодарському краї міг пошкодити РЛС.
"Це чутливі об'єкти для Росія, оскільки вони задіяні у системі ядерного стримування США. І хоча Штати не мають наміру застосовувати ядерну зброю проти РФ, у Москві можуть подумати, що ці атаки мають на меті зменшити її можливість раннього виявлення ядерної активності", ‒ додав урядовець.
Один із аналітиків вказує, що проблема підживлюється "помилковим сприйняттям, що начебто це Вашингтон просить про удари по РЛС".
Натомість український чиновник, який знайомий із цим питанням, сказав у інтерв'ю, що росіяни використовували радіолокаційні станції для моніторингу діяльності ЗСУ, зокрема роботи протиповітряної оборони. Посадовець також підтвердив, що за атаками по РЛС стоїть Головне управління розвідки Міноборони.
Окрім того, на пресконференції в середу в Молдові держсекретар Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати "не заохочують і не дозволяють наносити удари за межами України, але Україна повинна сама приймати рішення про найкращий спосіб ефективного захисту".
Блінкен додав, що Сполучені Штати "адаптувалися і пристосувалися" до мінливих умов на полі бою, і що, оскільки Росія "застосовує нову тактику агресії та ескалації", то він впевнений, що США "будуть продовжувати це робити".
"Немає жодних обмежень щодо використання Україною засобів протиповітряної оборони, наданих США, для збиття російських ракет або винищувачів над російською територією, якщо вони становлять загрозу для України", ‒ сказав американський чиновник.
Нагадаємо, 26 травня дрон атакував російську радіолокаційну станцію дальнього виявлення цілей "Воронеж-М" у місті Орськ Оренбурзької області – за 1800 кілометрів від України.