Те, як швидко Китай розвиває військові системи космічного базування, викликає у Вашингтона більше занепокоєння, ніж можлива російська ядерна зброя в космосі. Про це в інтерв'ю Politico розповів командувач Космічних сил США генерал Бредлі Ченс Зальцман.
“Темпи, з якими вони вводять у дію контркосмічні можливості, вражають уяву”, - сказав він, маючи на увазі системи, розгорнуті проти супутників і космічних апаратів.
За словами американського генерала, викликає занепокоєння той факт, що Пекін запускає сотні супутників як частину системи наведення, яка може бути використана для допомоги операціям на Землі.
Зальцман додав, що увага часто зосереджується на Росії та її розробці космічної ядерної зброї, особливо коли йдеться про європейську безпеку, але більший виклик становить Китай.
“Обсяг, різноманітність загроз, які становить [Китай], — це особливий виклик. Але Росія є дуже здібною космічною державою, і вона також інвестує значні кошти в протикосмічні сили”, - зазначив генерал.
Пекін і Москва спільно працюють над створенням місячної станції й залучили такі країни, як Єгипет, Південна Африка, Таїланд і Пакистан, до ініціативи, яка є прямим конкурентом американської космічної програми “Артеміда”.
Космічні сили США розробляють системи для захисту дорогих супутників і стримування держав-суперників від використання будь-яких космічних систем у разі конфлікту. Цього року бюджет Космічних сил Штатів становить 29 мільярдів доларів на додаток до 27,2 мільярда доларів для NASA. Це означає, що космічні програми, які фінансуються урядом США, значно випереджають те, що може зробити Європа в межах різних програм витрат національних урядів, Європейського космічного агентства та ЄС.
Деякі країни, такі як Франція, Велика Британія і Німеччина, також створюють космічні підрозділи своїх збройних сил — але в менших масштабах, ніж Вашингтон. США розглядають ці плани як те, що може посилити західний альянс.