UA / RU
Підтримати ZN.ua

США вперше після виборів на Тайвані відправили військовий корабель через протоку 

Китай прокоментував. 

США вперше після президентських і парламентських виборів на Тайвані відправили військовий корабель через Тайванську протоку в середу, 24 січня, що викликало невдоволення Китаю. Про це повідомляє Reuters.

ВМС США заявили, що есмінець USS John Finn пройшов через коридор у Тайванській протоці, який знаходиться за межами територіальних вод будь-якої прибережної держави.

Читайте також: Американські законодавці прибули на Тайвань на знак підтримки після виборів

"Прохід USS John Finn через Тайванську протоку демонструє відданість Сполучених Штатів принципу підтримки свободи судноплавства для всіх країн", - йдеться у заяві ВМС США.

Китайські військові заявили, що ця місія була "публічним піаром", і вони відстежували рух американського корабля.

"Останнім часом американські військові часто здійснюють провокаційні дії з метою зловмисного підриву регіонального миру і стабільності", - йдеться в заяві Східного командування Народно-визвольної армії Китаю.

Міністерство оборони Тайваню повідомило, що корабель рухався у південному напрямку через протоку.

Востаннє про прохід військового корабля ВМС США через протоку повідомлялося на початку листопада минулого року, тоді разом з ним рухався канадський фрегат.

Новий прохід корабля відбувся під час візиту до Тайбею представників Конгресу США, від республіканців — Маріо Діаса Баларта і демократів  — Амі Бера, на знак підтримки після виборів на острові, що відбулися 13 січня.

Китай, який вважає Тайвань своєю територією, протягом останніх чотирьох років регулярно відправляє військові літаки і кораблі у небо і води навколо острова. Сам острів відкидає претензії Пекіна.

Минулого тижня Міністерство оборони Тайваню заявило, що зафіксувало 18 літаків ВПС Китаю навколо острова, які проводили бойове патрулювання з військовими кораблями — це була перша масштабна військова активність Пекіна після виборів.

Читайте також: Колишній союзник Тайваню відновив дипломатичні відносини з Китаєм 

Президентські вибори на Тайвані не потішили Китай, хоча “китайський чинник” і став важливим складником тайванської виборчої кампанії. Більшість тайванців не хоче бути частиною КНР, а погрози та безкомпромісність китайського уряду обернулися протилежними результатами вже треті вибори поспіль. Про деталі цих виборів і те, чому вони важливі для України, читайте в статті Наталії БутирськоїТайванські вибори та Україна: Китаю все важче”.