UA / RU
Підтримати ZN.ua

США та Канада посилюють міграційну політику

Міграційна угода досягнута під час переговорів Байдена та Трюдо в Канаді.

США та Канада досягли угоди про відмову в наданні офіційного притулку при неофіційному перетині кордону, передає ВВС.

Цей крок закриває лазівку в Угоді 2004 року між США та Канадою про безпечну третю країну (STCA) щодо того, де мігранти мають подавати свої заяви про надання притулку. Воно дозволяло Канаді відмовляти мігрантам в офіційних пунктах в'їзду, але не в неофіційних пунктах перетину кордону. Тому багато мігрантів несанкціоновано перетинають кордон на Роксхем Роуд, неофіційному переході між штатом Нью-Йорк і провінцією Квебек.

У рамках угоди Канада створить нову програму для біженців, зокрема для 15 тисяч мігрантів, які тікають від переслідувань та насильства у Південній та Центральній Америці.

Читайте також: Кількість жертв аварії човна з мігрантами біля берегів Італії зросла до 80 – відео з місця інциденту

Про угоду щодо міграції планують оголосити до повернення до США американського президента Джо Байдена, який прибув до Канади на один день, щоб обговорити з канадським прем'єром Джастіном Трюдо низку економічних, торгових та міграційних питань.

Очікується, що угода дозволить посадовим особам з обох боків кордону розвертати назад прохачів притулку, які перетинають кордон нелегальним шляхом.

У зв'язку з цим рішенням на американській стороні збільшилася кількість мігрантів, які перетинають кордон з боку Канади.

Нова угода між США та Канадою може набути чинності швидко, оскільки вона не вимагає схвалення Конгресу США.

Нагадаємо, близько двох тисяч жителів Великої Британії 18 березня пройшли маршем по Даунінг-стріт у Лондоні, а також в інших містах країни, висловлюючи протест проти урядової ініціативи щодо заборони мігрантам, які нелегально перетнули кордон королівства з боку Ла-Маншу, подавати заявки на притулок.