UA / RU
Підтримати ZN.ua

США розширили санкції проти Росії та третіх країн

Під санкції потрапили 275 осіб та організацій.

Сьогодні Міністерство фінансів США ввело санкції проти 275 осіб та організацій, які беруть участь у постачанні до Росії передових технологій та обладнання, критично важливих для підтримки російської військової машини. Про це повідомляє 30 жовтня Мінфін США.

Під обмеження потрапили особи та компанії, задіяні у схемах обходу санкцій у 17 країнах, включаючи Індію, Китай, Швейцарію, Таїланд та Туреччину. Ці заходи спрямовані як на глобальні мережі ухилення, так і вітчизняних виробників та імпортерів ключових ресурсів для російської оборонної промисловості.

Заступник міністра фінансів Уоллі Адейемо наголосив, що США та їхні союзники продовжать активні дії для припинення потоків технологій та обладнання, необхідних Росії для ведення війни проти України. Санкції націлені на розрив зв'язків між Росією та третіми країнами, такими як Китай, які експортують товари подвійного призначення, що використовуються у російській оборонній промисловості, а також на високопосадовців Міноборони Росії та оборонні компанії.

Читайте також: Кандидат на санкції ЄС: як російському олігарху вдалося сховати вілли та бізнес у Франції

Міністерство фінансів США, за підтримки мережі FinCEN, також запровадило санкції проти понад 150 російських компаній, які займаються виробництвом, закупівлею чи обслуговуванням озброєнь. Ці заходи спрямовані на порушення складних та дорогих схем, на які Росія все більше покладається для придбання критично важливих технологічних компонентів та обладнання.

Серед компаній, на які накладено санкції, є 14 організацій та дев'ять осіб із Туреччини, які сприяли постачанню сучасної зброї та боєприпасів до Росії. Зокрема під санкції потрапила компанія New Way Group Global Danismanlik Ticaret Limited Sirketi, пов'язана з російським ГРУ, а також кілька турецьких логістичних компаній.

Санкції також торкнулися китайських громадян, керівників компанії Sinno Electronics, яка є давнім постачальником мікроелектроніки для російських оборонних закупівельних компаній. Крім того, у списку санкцій опинилися кілька компаній із Гонконгу, пов'язаних із Sinno Electronics, серед яких Polar Bear Electronics Co., Limited – компанія, яка виступає фінансовим посередником між Chips Resources та російською організацією, що вже внесена до списку санкцій США.

У список санкцій також включено ряд російських компаній і науково-дослідних інститутів, таких як ТОВ "Аеромакс", "Беспілотні технології Мордовії", НТЦ "Арсенал", "Російська лабораторія повітряного транспорту", Московський авіаційний інститут, ТОВ "Технології органічної та друкованої електроніки", ТОВ «Техспецкомплект», ТОВ «Сінто», компанія MIG Elektro, ярославський виробник дронів ТОВ «Горизонт-Аеро», ТОВ «Молот Аеро», ТОВ «Астрон Аеро», ТОВ «Інженерно-авіаційний сервісний центр», АТ « Кордіант» та інші.

Раніше повідомлялося про те, що уряд Великої Британії ввів санкції проти трьох російських агентств та трьох фізичних осіб, які намагалися за допомогою дезінформації дестабілізувати Україну та демократію у країні.