UA / RU
Підтримати ZN.ua

США розглядають нові заходи проти китайських компаній, які підтримують оборонно-промисловий сектор РФ

Нещодавно Штати оголосили про санкції проти компаній у Гонконгу за перенаправлення напівпровідників до Росії.

Сполучені Штати розглядають можливість додаткових заходів проти китайських компаній, які постачають товари для російського оборонно-промислового сектору. Про це в четвер, 13 червня, заявили в Державному департаменті США, повідомляє Reuters.

Читайте також: Китай проштовхує конкуруючий мирний план щодо України напередодні Глобального саміту – Reuters

"Ми розглядаємо подальші дії", - сказав речник Держдепу Метью Міллер на брифінгу для журналістів на наступний день після того, як Вашингтон запровадив санкції проти китайських фірм, які постачали напівпровідники Москві.

"Ми сподіваємося, що компанії, які займаються переозброєнням та зміцненням російської оборонно-промислової бази… побачать ці дії й подумають двічі", - додав він.

У середу, 12 червня, Сполучені Штати оголосили про значне розширення санкцій, покликаних підірвати виробництво зброї в РФ для війни проти України.

Зокрема, Міністерство торгівлі США запровадило обмеження проти компаній у Гонконгу за перенаправлення напівпровідників до Росії.

Китай заявив, що виступає проти санкцій і назвав Сполучені Штати "надзвичайно лицемірними та владними" за постачання зброї Києву в той час, як вони намагаються досягнути припинення війни.

Чипи та інші технології американського виробництва були знайдені в російській зброї навіть після запровадження санкцій, тому Захід намагається посилити контроль над обмеженням потоків важливих компонентів до РФ.

Читайте також: Зеленський згадав обіцянку Сі щодо зброї для РФ та прокоментував «мирний план» Китаю

Китай, попри публічні заяви про “нейтральність” щодо російського вторгнення в Україну, став дипломатичною й економічною опорою для РФ, значно зблизившись із Москвою. Пекін, зокрема, збільшив продажі Росії верстатів, мікроелектроніки й інших технологій, які РФ використовує для виробництва ракет, танків, літаків та іншого озброєння для війни. Детальніше про це розповідав Володимир Кравченко в статті "Питання життя і смерті. Що слід знати про "постачання" китайської зброї Росії".

А про те, що означає для України й Заходу китайсько-російський альянс, розповідали Андреас Умланд і Гуго фон Ессен.