UA / RU
Підтримати ZN.ua

США провели чергове випробування міжконтинентальної балістичної ракети

Вона подолала відстань понад 6700 кілометрів.

© Air force global strike command
© Air force global strike command
© Air force global strike command
© Air force global strike command

Сили оборони США провели випробувальний запуск міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III. Про це повідомляє пресслужба Командування глобальних ударів Повітряних сил США.

Запуск був здійснений 5 листопада з бази Космічних сил США Ванденберг у Каліфорнії. Військовослужбовці 625-ї ескадрильї стратегічних операцій з авіабази Оффутт, штат Небраска, запустили неспоряджену бойовою частиною ракету з борту літака ВМС США E-6B Mercury.

Читайте також: США підірвали над океаном власну ракету: що сталося

“Цей випробувальний запуск є частиною рутинних і періодичних заходів, покликаних продемонструвати, що ядерні сили стримування Сполучених Штатів є безпечними, надійними і ефективними для стримування загроз 21-го століття і заспокоєння наших союзників. Такі випробування відбувалися вже понад 300 разів, і це випробування не є результатом поточних світових подій”, – йдеться у повідомленні. 

Зазначається, після запуску ракета Minuteman III подолала приблизно 4200 миль (понад 6700 кілометрів) до випробувального полігону протиракетної оборони імені Рональда Рейгана, який розташований на Маршаллових островах. 

Minuteman III — єдина наземна частина ядерної тріади США. Станом на 2009 рік у США було 450 ракет. Дальність її польоту складає 9,5 тисячі кілометрів. Інші дві частини тріади — це балістичні ракети з підводних човнів «Трайдент» і ядерна зброя, яку несуть стратегічні бомбардувальники великої дальності.

Нагадаємо, 31 жовтня Північна Корея запустила міжконтинентальну балістичну ракету в напрямку Японського моря. Ракета пролетіла 86 хвилин і подолала відстань близько тисячі кілометрів на рекордній висоті понад 7 000 км. Північнокорейська ракета потенційно може пролетіти понад 15 000 км і досягти материкової частини США, якщо її запустити по нормальній траєкторії.