Сполучені Штати оголосили про приєднання до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей, йдеться у повідомленні на сайті Держдепу.
Метою є підтримка безпечного повернення всіх українських дітей, які були незаконно депортовані або насильно переміщені Росією, а також забезпечення притягнення винних до відповідальності.
Сполучені Штати також підтвердили підтримку тексту "Спільної декларації про створення Міжнародної коаліції за повернення українських дітей", раніше опублікованої Канадою та Україною, а також заявили про спільну прихильність наступним принципам:
- висока важливість і пріоритетність забезпечення найкращих інтересів дитини, захисту прав і свобод дітей відповідно до норм міжнародного права в контексті збройної агресії РФ;
- дотримання міжнародного гуманітарного права та прав людини на тлі агресивної війни РФ проти України, в тому числі шляхом вирішення проблеми незаконної депортації та примусового переміщення українських дітей;
- важливість дотримання міжнародного права, включаючи Статут ООН, Женевські конвенції та Конвенцію ООН про права дитини.
Члени Міжнародної коаліції беруть участь у підтримці справедливого вирішення ситуації з незаконно депортованими та примусово переміщеними українськими дітьми, обіцяючи докладати всіх можливих зусиль для повернення дітей.
Також вони обіцяють сприяти наданню всієї необхідної гуманітарної, медичної та психологічної допомоги дітям та їхнім сім'ям, які постраждали від незаконної депортації та примусового переміщення Росією.
“Ми запрошуємо інші держави та міжнародні організації приєднатися до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей”, - йдеться у заяві США.
Раніше повідомлялося, що Україна та Канада створили Міжнародну коаліцію за повернення українських дітей, яких Росія незаконно вивезла під час війни.
За офіційними даними України, Росія депортувала понад 19 тисяч українських дітей. Кількість викрадених неповнолітніх не є точною і в офіційних даних фігурують лише верифіковані діти. За словами уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, кількість депортованих дітей може становити близько 150 тисяч.