UA / RU
Підтримати ZN.ua

США планують відправити в Україну додаткових військових радників

Наразі їх контингент вимірюється одиницями.

США розглядають можливість направлення додаткових військових радників до посольства в Києві, пише POLITICO. Це є черговим проявом американської підтримки України на тлі посилення позицій Росії на полі бою.

За словами речника Пентагону генерал-майора Пета Райдера, радники не виконуватимуть бойових завдань, а радше консультуватимуть і підтримуватимуть український уряд і збройні сили.

Читайте також: Україні треба протриматися пів року, щоб на фронті стало легше, але є умова ‒ Sky News

«Упродовж цього конфлікту Міністерство оборони переглядало і коригувало нашу присутність в Україні відповідно до змін безпекової ситуації. Наразі ми розглядаємо можливість направлення кількох додаткових радників для посилення Офісу оборонного співробітництва (ODC) при посольстві», — сказав Райдер виданню, зазначивши, що персонал підпадає під ті самі обмеження на поїздки, що й усі співробітники посольства.

Представник Пентагону додав, що ODC виконує різноманітні консультативні та допоміжні місії (небойові), і хоча він укомплектований виключно персоналом Міністерства оборони, він є частиною посольства США і підпорядковується керівнику місії, як і решта посольства.

З міркувань безпеки Райдер відмовився обговорювати конкретну кількість персоналу.

За словами чотирьох американських чиновників і обізнаного на планах співрозмовника, додатковий контингент буде підтримувати логістику і нагляд за озброєнням, яке США надсилають в Україну.

Новий контингент також допомагатиме українським військовим з технічним обслуговуванням озброєнь.

За словами двох американських чиновників, кілька американських військовослужбовців вже перебувають на коротких ротаціях при посольстві в Києві, причому один з них зазначив, що їх у Києві «буквально одиниці». Цей персонал допомагає здійснювати нагляд і забезпечувати безпеку посольства.

Наразі незрозуміло, скільки додаткових американських військових буде направлено в Україну, однак джерела стверджують, що їх буде не більше 60.

За словами співрозмовника, одним із завдань радників буде допомога українцям у плануванні технічного обслуговування наданого США складного обладнання, оскільки влітку очікується активізація бойових дій. Вони також підтримуватимуть відносно невеликий контингент посольства США в Києві і координуватимуть нові поставки зброї.

Президент Джо Байден неодноразово заявляв, що американські війська не братимуть участі у війні на боці України, оскільки це збільшить ризик прямої конфронтації між американськими та російськими військами.