Очікується, що Сполучені Штати вже в п'ятницю, 28 липня, оголосять про надання Тайваню військової допомоги на суму понад 300 мільйонів доларів. Цей крок може розлютити Китай, повідомляє Reuters.
Конгрес США схвалив надання Тайваню допомоги на суму до мільярда доларів у бюджеті на 2023 рік.
Один із чиновників США на умовах анонімності сказав, що пакет допомоги, як очікується, буде на суму близько 330 мільйонів доларів. В офіційному оголошенні не буде переліку систем озброєнь, які будуть надані.
Пакет допомоги, ймовірно, включатиме чотири розвідувальні дрони MQ-9A, але їхня передача може не відбутися, оскільки офіційні особи працюють над деталями зняття з дронів деякого передового обладнання, доступ до якого мають лише ВПС США.
Інша проблема полягає в тому, хто буде платити за модифікацію безпілотників.
Раніше Тайвань погодився придбати чотири більш досконалі безпілотники MQ-9B SeaGuardian виробництва General Atomics, постачання яких заплановане на 2025 рік.
Китай розглядає Тайвань як власну територію і за останні три роки посилив військовий тиск на острів. Пекін ніколи не відмовлявся від застосування сили, щоб взяти острів під свій контроль.
"І я радий, що Сполучені Штати незабаром нададуть значну додаткову допомогу Тайваню в галузі безпеки", - сказав міністр оборони США Ллойд Остін ще 16 травня.
Раніше цього місяця головний американський генерал заявив, що Сполученим Штатам і їхнім союзникам необхідно прискорити постачання зброї Тайваню в найближчі роки, щоб допомогти острову захистити себе.
Пекін неодноразово вимагав від США, найважливішого постачальника зброї на Тайвань, припинити продаж озброєння острову.
Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що Тайваню необхідна така зброя, як системи протиповітряної оборони і ті, що можуть націлюватися на кораблі з суші.
Тайвань повідомив, що його оборонні витрати цього року будуть зосереджені на підготовці зброї і обладнання до "повної блокади" з боку Китаю, в тому числі на запчастинах для винищувачів F-16 і поповненні запасів озброєнь. Острів скаржився на затримки в поставках зброї США через переміщення вантажів з американських запасів до України.
Китай уже давно застосовує до острова політику «батога і пряника», погрожуючи йому перспективою військових дій і водночас звертаючись до тих, хто, на його думку, схильний підтримати точку зору Пекіна.
Нещодавно Збройні сили Тайваню вперше відпрацювали відбиття повітряного нападу на найбільший міжнародний аеропорт острова, оскільки Тайбей прагне зміцнити оборону від потенційної агресії з боку Китаю за допомогою військових навчань.
Тайвань найбільше занепокоєний тим, що часті маневри Народно-визвольної армії поблизу можуть допомогти Пекіну взяти острів шляхом поступового тиску, а не за допомогою бою. Однак Тайвань все ще готує свою армію до повномасштабної війни, частково як засіб стримування.