ФБР не вистачало доказів для розслідування президентської кампанії Дональда Трампа у 2016 році, а для відкриття провадження воно занадто покладалося на надані політичними опонентами Трампа підказки. Такого висновку дійшов спеціальний прокурор Міністерства юстиції США Джон Дарем, повідомляє CNN.
Відповідний звіт він опублікував у понеділок за підсумками початого у 2019 році розслідування дій Федерального бюро розслідувань, які стежили за передвиборним штабом Дональда Трампа через можливий зв’язок із Росією.
Цей висновок суперечить результатам перевірки генерального інспектора Міністерства юстиції США, який так само виявив проблеми з розслідуванням ФБР, однак дійшов висновку, що підстави для його ініціювання все ж були.
У документі йдеться, що розвідка та правоохоронні органи США не мали жодних «фактичних доказів» змови між кампанією Трампа та Росією.
«Старший персонал ФБР продемонстрував серйозну відсутність аналітичної ретельності щодо інформації, яку вони отримували, особливо — інформації від політично афілійованих осіб та організацій» — йдеться у звіті.
Доповідь Дарема була передана Конгресу у понеділок. Раніше її отримав генеральний прокурор Меррік Гарленд. Голова юридичного комітету Палати представників від республіканців Джим Джордан заявив у Twitter, що запросив Дарема дати свідчення щодо його звіту наступного тижня.
Колишній спецпрокурор Роберт Мюллер також не встановив змови між кампанією Трампа та Росією, але в його доповіді детально описано масштабне втручання Кремля у вибори та неодноразові контакти з офіційними особами, пов’язаними з Трампом.
У ході свого розслідування Мюллер добився засудження та визнання провини шістьом соратникам Трампа.
У 2020 році очолюваний Республіканською партією комітет із розвідки Сенату підтвердив оцінку розвідувального співтовариства про те, що Росія втрутилася у вибори, щоб допомогти Трампу перемогти Клінтон.
Дарем визнав ці розслідування у своїй доповіді, зазначивши, що «внесок, який вони зробили в наше розуміння зусиль Росії щодо втручання у вибори, є даниною сумлінній роботі та відданості тих, хто відповідає за їх проведення», і що його огляд «зосереджений на окремих але пов’язаних питаннях».
Висновки Дарема, ймовірно, стануть аргументами для Трампа, який планує балотуватися на переобрання у 2024 році, незважаючи на кримінальні звинувачення в Нью-Йорку та два федеральні розслідування, проведені спеціальним прокурором Джеком Смітом: щодо зберігання Трампом секретних документів та його участі у спробах скасувати результати президентських виборів 2020 року.
Сам він вже заявив у соціальних мережах, що він задоволений результатами звіту Дарема.
Менше, ніж тиждень тому суд у США визнав колишнього президента Сполучених Штатів Дональда Трампа винним у справі про спробу зґвалтування письменниці та журналістки Джин Керролл. Експрезидент вже подав апеляцію.
Колишній президент США Дональд Трамп, проти якого порушено кілька справ, отримав свій перший вирок — за зґвалтування. Що йому присудили? Чи позбавить його цей вирок можливості стати кандидатом на президентських виборах і як позначиться на шансах перемогти на них? Читайте про це в матеріалі Анни Бродські-Кроткіної «Трампу винесли вирок: що це означає».