Кандидат у президенти США від демократів Камала Гарріс планувала заперечувати, вдаватися до перевірки фактів і ставити прямі запитання своєму республіканському супернику Дональду Трампу під час його виступу на дебатах наступного тижня. Але тепер, коли правила щодо вимкнення мікрофонів кандидатів на час виступу опонента нещодавно затвердили, радники Гарріс намагаються “переписати свою тактику”, повідомляє Politico.
Гарріс та її команда хотіли, щоб мікрофони під час дебатів не вимикалися, тоді б кандидат від демократів могла спиратися на свій прокурорський досвід у “словесному поєдинку” з Трампом. Натомість четверо представників кампанії Гарріс припустили, що віцепрезидент буде “скута” правилами, які ще на початку літа обговорювала команда президента США Джо Байдена, коли він був очікуваним номінантом.
“Найгірші моменти Трампа на дебатах - це коли він засмучується і зривається”, - сказав помічник Гарріс на умовах анонімності.
Деякі демократи в приватних розмовах відкидають розчарування в штабі Гарріс. Тим часом інші кажуть, що зміна правил і обмежений досвід Гарріс у загальнонаціональних дебатах та інтерв'ю після того, як вона стала номінантом від своєї партії, можуть вплинути на виступ.
“Її можуть збити з пантелику [вимкнені мікрофони], тому, висловлюючи своє розчарування з приводу мікрофонів, вони (команда Гарріс - ред.) готуються до такої можливості”, - сказав один із стратегів Демократичної партії, який також говорив на умовах анонімності.
Команда Гарріс вважає, що кампанія Трампа не довіряє йому в плані самоконтролю. За словами людини, знайомої з думкою команди демократичного кандидата, навіть попри те, що штаб Гарріс намагається переорієнтуватися на правила дебатів, узгоджені, ще штабом Байдена, серед деяких помічників віцепрезидента є розчарування через те, що Гарріс змушена дотримуватися цих правил. У штабі демократів вважають, що Гарріс є сильнішим “полемістом”.
Старший радник кандидата від демократів із питань комунікацій Браян Феллон, який керував переговорами з ABC щодо правил дебатів, повідомив телеканалу, що віцепрезидент неохоче прийняла початкові правила, включаючи вимкнені мікрофони, які, за його словами, “ставлять у невигідне становище” колишнього прокурора.
“Це правило слугуватиме для того, щоб захистити Дональда Трампа від прямого обміну думками з віцепрезидентом. Ми підозрюємо, що це головна причина того, чому його кампанія наполягає на вимкнених мікрофонах”, - написав він у листі,
Людина, близька до Гарріс, яка говорила на умовах анонімності, сказала, що будь-які випади Трампа все одно зіграють проти нього.
“Я думаю, ви все одно чутимете, як він буде скаржитися на задньому плані”, - сказало джерело видання.
Дебати Гарріс і Трампа відбудуться 10 вересня на телеканалі ABC і триватимуть 90 хвилин із двома рекламними перервами. Мікрофони будуть увімкнені лише для кандидата, чия черга говорити, і вимкнені, коли час виступу належатиме іншому учаснику. Тільки модераторам буде дозволено ставити запитання.
Вступних промов не буде, а заключні виступи триватимуть по дві хвилини на кандидата. Учасники отримають по дві хвилини для відповіді на кожне запитання, а також дві хвилини на спростування й додаткову хвилину для продовження, роз'яснення або відповіді.
Кандидати стоятимуть за трибунами протягом усього часу дебатів, на сцену не дозволять виносити реквізит або заздалегідь написані нотатки. Кожному кандидату буде видана ручка, блокнот і пляшка води. Співробітникам кампаній заборонять взаємодіяти з кандидатами під час рекламних пауз.
Також повідомлялося, що кандидати у віцепрезиденти демократ Тім Волз і республіканець Джей Ді Венс погодилися провести дебати, які можуть відбутися 1 жовтня на CBS News.