UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сенат США повертається до роботи після канікул: у планах збільшення допомоги Україні

Представники обох партій налаштовані оптимістично.

Лідери демократів і республіканців у Сенаті США висловили підтримку продовженню допомоги Україні, пише Reuters.

Американські законодавці після періоду відпусток повернулись до Вашингтона, де у стислі терміни планують ухвалити законопроєкти про витрати.

Минулого місяця президент Джо Байден попросив Конгрес схвалити близько 40 мільярдів доларів додаткових витрат, у тому числі 24 мільярди доларів на допомогу Україні та інші міжнародні потреби.

«Ми також повинні продовжувати підтримувати наших друзів в Україні, зараз більше, ніж будь-коли, оскільки контрнаступ проти путінських сил у самому розпалі», — заявив лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер, відкриваючи засідання Сенату після серпневої перерви.

У свою чергу, лідер республіканців Мітч МакКоннелл  наголосив, що найголовнішим пріоритетом для Сенату має бути безпека американського народу.

«І цього місяця ми матимемо можливість зробити це за допомогою додаткових асигнувань на термінові пріоритети національної безпеки та ліквідацію наслідків стихійних лих», – заявив він.

МакКоннелл додав, що США слід продовжувати інвестувати в американську оборонно-промислову базу як для підтримки партнерів у сьогоднішній боротьбі, так і для стримування майбутніх загроз.

Радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван заявив журналістам, що адміністрація тісно співпрацює як із Сенатом, так і з Палатою представників щодо додаткового пакету допомоги, який передбачає фінансування до кінця 2023 року.

За словами Саллівана,  адміністрація вважає, що зможе забезпечити необхідне фінансування. 

«Розмови були конструктивними, позитивними, змістовними, і ми очікуємо, що зможемо пройти шлях до надійного пакету, щоб Україна могла отримати те, що їй потрібно», — сказав він.

Перспективи щодо додаткового запиту Байдена можуть бути менш райдужними в Палаті представників, де республіканці мають незначну більшість, а дехто з ультраправих, особливо ті, хто найбільше підтримують колишнього президента-республіканця Дональда Трампа, критикують фінансування Києва США.

Читайте також: Сенат США не підтримав спробу республканців обмежити допомогу Україні

У липні Сенат США схвалив проект Закону про асигнування на національну оборону на 2024 рік на рекордні $886 млрд. 

Раніше Мітч МакКоннелл прогнозував, що фінансування США підтримки України продовжуватиметься, попри активізацію закликів деяких членів його партії скоротити або припинити допомогу Києву.