Американський репортер Wall Street Journal Еван Гершкович 22 червня програв апеляцію в московському суді, в якій вимагав скасувати йому арешт на час слідства у зв’язку зі звинуваченням у шпигунстві. Він заперечує звинувачення, яке, у разі визнання винним, може призвести до тюремного ув'язнення на термін до 20 років, повідомляє Reuters.
Посол США Лінн Трейсі, яку не пустили на слухання, заявила журналістам на вулиці, що вона «вкрай розчарована» цим рішенням. Вона похвалила 31-річного Гершковича за його «надзвичайну силу та стійкість» і повторила позицію США, що звинувачення проти нього є безпідставними.
«Він є невинним журналістом, який здійснював журналістську діяльність і був неправомірно затриманий. Така дипломатія заручників є неприйнятною», – заявила Трейсі.
Кремль заявив, що Гершкович був спійманий «на гарячому» під час поїздки до уральського міста Єкатєрінбург, де служба безпеки ФСБ заявила, що він намагався отримати військову таємницю. ФСБ не надала жодних доказів на підтримку цього твердження, яке рішуче заперечує видання Гершковича Wall Street Journal.
Батьки репортера Михайло Гершкович і Елла Мільман, які виїхали з Радянського Союзу до США в 1979 році, були в суді, щоб підтримати свого сина. Після цього вони пішли, не поспілкувавшись із журналістами.
Емма Такер, головний редактор The Wall Street Journal, сказала ВВС перед слуханнями, що вона не покладає великих надій на апеляцію, але важливо пройти через юридичний процес.
У квітні суд відхилив попереднє прохання адвокатів Гершковича перевести його під домашній арешт, погодитися на обмеження його пересування або випустити під заставу. Його утримують в той час, коли відносини між Вашингтоном і Москвою перебувають на найнижчій точці з часів холодної війни після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну.
Нагадаємо, що ФСБ затримала Гершковича 29 березня. До цього журналіст протягом кількох тижнів перебував у Єкатєрінбургє, де готував матеріал про ставлення росіян до війни та про вербування місцевих жителів до ПВК «Вагнер». Наступного ж дня президент США Джо Байден виступив із закликом відпустити заарештованого журналіста WSJ.