UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія може закрити повітряний простір для американських БПЛА на більшій території — CNN

Наразі американські безпілотники літають над Чорним морем за зміненим маршрутом.

Після інциденту із зіткненням російського літака з американським безпілотником Сполучені Штати продовжують запускати розвідувальні безпілотники далі на південь над Чорним морем, пише CNN із посиланням на двох американських чиновників.

Польоти безпілотників в міжнародному повітряному просторі тривають, але після зіткнення безпілотника MQ-9 Reaper з російським винищувачем минулого вівторка США перемістили свої польоти далі від повітряного простору навколо Кримського півострова та східних частин Чорного моря.

Один із чиновників сказав, що нові маршрути покликані уникнути провокаційного характеру: адміністрація Байдена залишається обережною, щоб не спричинити інцидент, який потенційно може перерости в прямий конфлікт між американськими та російськими силами.

Читайте також: Інцидент з американським безпілотником над Чорним морем не призведе до ескалації – ISW

Посадовець сказав, що такі польоти безпілотників поки що триватимуть, однак додав, що США вже воліють повернутися до маршрутів ближче до контрольованої Росією території. Чиновники також заявили, що Росія може спробувати в односторонньому порядку оголосити про закриття повітряного простору на більшій території навколо південної та східної України, намагаючись відсунути американські БПЛА якомога далі. 

У вівторок FlightRadar24, комерційний  сайт відстеження польотів, показав, що американський RQ-4 Global Hawk — дистанційно пілотований літак, який використовується для спостереження — залишається в південній і південно-західній частинах Чорного моря на висоті приблизно 52 тисячі футів (16 кілометрів).

Прес-секретар Пентагону генерал Пет Райдер заявив, що США продовжують використовувати безпілотники в районі Чорного моря, які «літають у міжнародному повітряному просторі відповідно до міжнародного права».

Але він відмовився сказати, чи змінили США свої маршрути після інциденту з пошкодженням MQ-9 Reaper.

«З міркувань оперативної безпеки я не вдаватимуся в деталі маршрутів, місій, часових рамок тощо», — сказав Райдер на брифінгу для преси.

Разом із тим, російські війська нарощують присутність у Чорному морі: на бойовому чергуванні в Чорному морі нині перебуває п'ять ракетоносіїв РФ, два з яких підводні.