UA / RU
Підтримати ZN.ua

Республіканець Грем закликав жорсткого критика допомоги Україні поїхати з ним до Києва

«Тоді скажете мені, що ви думаєте», запропонував Грем 

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем розкритикував протистояння іншого сенатора-республіканця Джеймса Девіда Венса щодо надання більшої допомоги Україні та закликав Венса поїхати з ним до Києва перш ніж висловлюватися з цього питання. Таким чином Грем відповів на допис колеги-сенатора у The New York Times, в якому той стверджував, що навіть якщо Конгрес ухвалить пакет допомоги Україні, це не змінить хід війни, бо «Україна не може виграти».

«Проблема України – це не Республіканська партія, це математика. Україні потрібно більше солдатів, ніж вона може виставити. І їй потрібно більше боєприпасів, ніж можуть надати Сполучені Штати», – написав у NYT Венс, передає The Hill.

Сенатор Джеймс Девід Венс
EPA-EFE/JIM LO SCALZO

Читайте також: Як російські війська реагують на повідомлення про американську допомогу Україні – ISW

Грем в ефірі Fox News Sunday 21 квітня назвав заяву Венса «нісенітницею» і що його колега помиляється.

«Поїхали... Я щойно повернувся, я був там два тижні тому. Вони змінили свої закони про призов. У них є вся необхідна сила. Їм потрібна зброя. Одна справа говорити про Україну тут, інша справа – поїхати туди. Я закликаю Джей Ді Венса поїхати в Україну, отримати брифінг від українських військових і поспілкуватися з українським народом. Тоді скажете мені, що ви думаєте», – сказав Грем.

Читайте також: В Конгресі крига скресла. Що далі з допомогою Україні?

Нагадаємо, що Венс є послідовним критиком допомоги Україні зі сторони США. Лідер демократичної більшості у Сенаті Конгресу США Чак Шумер заявив, що верхня палата американського парламенту почне голосування за схвалений 20 квітня Палатою представників пакет військової допомоги Україні у вівторок 23 квітня.

The Washington Post повідомила, що необхідне озброєння ЗСУ отримають менш ніж за тиждень після підписання ухваленого закону президентом Джо Байденом. За словами голови сенатського комітету з питань розвідки США Марка Ворнера, серед переданої зброї будуть далекобійні ракети ATACMS.