Голосування Ради Безпеки ООН щодо резолюції, яка мала на меті збільшити додаткову гуманітарну допомогу в Газу, знову відкладене, повідомляє CNN.
За словами дипломатів, перед очікуваним у вівторок голосуванням щодо резолюції, що закликає до припинення військових дій, щоб забезпечити надходження такої необхідної допомоги в Газу, в Організації Об’єднаних Націй тривали інтенсивні переговори.
Дипломати працювали за зачиненими дверима, щоб завершити розроблену Об’єднаними Арабськими Еміратами резолюцію.
Спершу голосування було заплановане на понеділок, але було відкладено на день, щоб дати більше часу для переговорів.
Затримка до середи свідчить про те, що згоди щодо формулювань, які могли б отримати голос «за» з боку Сполучених Штатів або принаймні мотивувати їх утриматися, що дозволило б прийняти цей документ, досі не досягнуто.
«Ми все ще працюємо над модальностями резолюції. Для нас важливо, щоб решта світу зрозуміла, що тут поставлено на карту і що ХАМАС зробив 7 жовтня, і яке право Ізраїль має захищатися від цих загроз», — сказав речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі під час брифінгу в Білому домі у вівторок.
Повідомляється, що проект резолюції спочатку включав заклик до «припинення бойових дій», щоб дозволити вкрай необхідній допомозі потрапити в Газу. Дипломати сподівалися, що зміна формулювання на «призупинення бойових дій» дасть можливість отримати підтримку Америки.
США наклали вето на попередні заходи в Раді Безпеки ООН і проголосували проти заклику до припинення вогню на ширшій Генеральній Асамблеї ООН.
Якщо США врешті-решт дозволять прийняти резолюцію, це стане важливим сигналом для Ізраїлю, в тому числі від його головного союзника, про зростаючий міжнародний протест через гуманітарну ситуацію в Газі.
Під час засідання Ради Безпеки високопоставлений американський дипломат сказав, що хоча атаки ХАМАС 7 жовтня були звірствами, які слід засудити, цивільні особи та журналісти все одно мають бути захищені, а життєво важлива гуманітарна допомога має надходити до цивільних.
Заступник посла в ООН Роберт Вуд висловив стурбованість тривожним зростанням насильства ізраїльських поселенців на Західному березі річки Йордан, заявивши, що Сполучені Штати засуджують насильство з боку поселенців і закликають ізраїльський уряд розслідувати ці факти та притягнути поселенців до відповідальності.
Раніше цього місяця Сполучені Штати наклали вето на резолюцію Радбезу ООН із 15 членів, яка містила в тексті слово «припинення вогню». Тоді Вуд наголосив, що це сталося через те, що у проєкті не було згадки про напади ХАМАС 7 жовтня.
Будучи одним із п’яти постійних членів Радбезу ООН, вето США означає, що резолюція не буде прийнята.
Минулого тижня ширша Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосувала за вимогу негайного припинення вогню в охопленій війною Газі на знак докору Сполученим Штатам, які неодноразово блокували заклики до припинення вогню в Раді Безпеки.
Хоча голосування на Генеральній Асамблеї є політично значущим і вважається таким, що має моральну вагу, воно не має обов’язкової сили, на відміну від резолюції Ради Безпеки.
17 грудня у місті Рафах, на півдні Сектора Гази під час ізраїльського бомбардування загинув співробітник Міністерства закордонних справ Франції. Дипломат сховався в будинку одного зі своїх колег з Генконсульства Франції, разом з двома іншими колегами та членами їхніх сімей. Будинок потрапив під ізраїльський обстріл, в результаті якого дипломат був серйозно поранений і загинули ще близько десяти осіб.