UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін спрямував свої зусилля на те, щоб зламати економіку України – спецпредставник США з відновлення України

Пенні Пріцкер назвала чотири причини чому США мають економічно допомагати Україні  

Для перемоги у війні з Росією Україні необхідна підтримка економіки з боку США, вважає спеціальний представник Держдепу США з відновлення України Пенні Пріцкер, яка нещодавно сказала, що «за моїми відчуттями, [військова] допомога вже на підході». 

«Зараз, коли я завершую поїздку Східною Європою, ми стоїмо перед переломним моментом в Україні. Агресивна війна Росії становить серйозну загрозу не лише для України, але й для Сполучених Штатів та Європи, нашої економічної безпеки та самих ідей свободи і демократії, які об'єднують наш світ… Йдеться не лише про Європу. Як друзі, так і вороги – на Близькому Сході, в Індо-Тихоокеанському регіоні і в усьому світі – спостерігають за тим, як Сполучені Штати відреагують на цей момент. Такими є глобальні ставки нашої підтримки України», – пише Пріцкер у колонці для The HILL.  

Читайте також: Президент США призначив спецпредставника з питань відновлення України – з українським корінням

За її словами, допомога США у сфері безпеки підвищує боєготовність американської армії і створює високооплачувані американські робочі місця. Вона зазначила, що надані Україні системи ППО Patriot вироблені в Арканзасі, танки Abrams – в Огайо, артилерійські снаряди – у Пенсильванії, Техасі, Нью-Йорку та дев'яти інших штатах.  

«Аргументи на користь американської економічної підтримки так само важливі, як і аргументи на користь допомоги у сфері безпеки. Економічна стійкість є основним принципом військових зусиль України. Безпека і економіка України утворюють подвійну спіраль та нерозривно переплетені в зусиллях країни перемогти [президента РФ Владіміра] Путіна. Путіну не вдалося зламати хоробру українську армію – навіть взимку. Він спрямував свої зусилля на те, щоб зламати її економіку, щоб досягти того, що не вдалося на полі бою. Кремль робить все можливе, щоб відірвати Україну від світових ринків зерна, сталі, технологій та енергоносіїв», – зазначила Пріцкер.   

Економіст зазначила, що дії Путіна впливають не лише на Україну, але й на весь світ; вони погіршили глобальну інфляцію, що «пересічні американці відчули в супермаркеті та на бензоколонці».   

Читайте також: Інвестиційний банк відновлення України буде готовий до роботи у 2024 році – BlackRock

Пріцкер назвала чотири причини для економічної підтримки України 

Читайте також: Мало грошей і багато потреб. Як розставити пріоритети у відновленні України?

За словами Пріцкер, український уряд надав відкритий доступ до інформації для контролю витрат американських коштів. Три офіси урядового нагляду США – Генеральні інспектори Пентагону, Державного департаменту та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) – перебувають в Україні, «щоб гарантувати, що кожен американський долар захищений і підзвітний». 

«Якщо ми діятимемо зараз, цей пакет стане сигналом як для друзів, так і для ворогів про американське лідерство, силу і рішучість, коли йдеться про перемогу України у цій війні та її майбутнє як вільної, незалежної, демократичної, економічно процвітаючої країни, інтегрованої в євроатлантичну спільноту», – резюмувала Пріцкер.   

Читайте також: «Золоті квадрати»: як завищують ціни на відбудові житла та кому йдуть мільйони

Нагадаємо, під час дискусії в Українському домі у Давосі, Пенні Пріцкер зазначила, що від української влади задля реформ вимагають більше, ніж «ухвалення законів». Вона пояснила, що американці «весь час» підкреслюють необхідність «абсолютного зсуву парадигми в культурі боротьби з корупцією».