UA / RU
Підтримати ZN.ua

Про що говорила Гарріс у першому великому інтерв'ю як кандидат у президенти США: Bloomberg пише про нестачу конкретики

Про війну РФ проти України в інтерв'ю не згадувалося.

Віцепрезидент США Камала Гарріс дала перше велике телевізійне інтерв'ю як кандидат у президенти від демократів разом зі своїм напарником Тімом Волзом, повідомляє Bloomberg.

Читайте також: Чи повторить Гарріс помилки Байдена у зовнішній політиці? — The Hill

“Я думаю, люди готові до нового шляху вперед, так само, як покоління американців живили надію та оптимізм”, - сказала Гарріс в інтерв'ю CNN, додавши, що, на її думку, виборці готові “перегорнути сторінку”, яка стосується колишнього президента та кандидата від республіканців Дональда Трампа.

Чи зможе Гарріс втілити ці зміни, було центральним питанням інтерв'ю, яке отримало надзвичайну важливість з огляду на те, що до дня виборів залишилося дещо більш як два місяці. 

Гарріс заявила, що її першочерговим пріоритетом буде вирішення економічних проблем середнього класу, не наводячи при цьому конкретних заходів, які вона буде впроваджувати. Водночас кандидат від демократів захистила економічні досягнення президента Джо Байдена, посилаючись на збільшення робочих місць і “найшвидше” відновлення після пандемії серед “заможних” країн.

“Є ще багато чого, що потрібно зробити. Але це хороша робота”, - сказала Гарріс.

Кандидат від демократів також відповіла на складні запитання щодо минулих позицій, які викликали хвилювання прогресистів і нових ідей, наполягаючи на тому, що її цінності не змінилися, навіть коли вона вдосконалила свою платформу. 

Гарріс та її напарник, губернатор Міннесоти Тім Волз, відкинули суперечки щодо відновлення економіки після пандемії та минулих помилок, висловивши впевненість, що виборців значно більше турбує платформа Трампа.

Зрештою, здавалося, що інтерв'ю навряд чи кардинально змінило сприйняття серед виборців щодо обох кандидатів. Для прихильників, Гарріс вдалося уникнути серйозної помилки, яка може перезавантажити перегони, які поки рухаються на її користь, тоді як скептики, що сподівалися почути від демократичного кандидата більше деталей і точності, схоже, будуть розчаровані.

Однак головним випробуванням стане те, як помірковані виборці сприймуть не передбачені сценарієм відповіді Гарріс на запитання, що стосувалися деталей її політичної платформи, зокрема, щодо імміграційної проблеми, яка передбачає будівництво додаткової прикордонної стіни, проти чого вона виступала під час попередньої президентської кампанії.

Читайте також: Республіканці побоюються, що стратегія кампанії Трампа проти Гарріс зазнає невдачі — FT

Зміни в політиці

“Я думаю, що найважливішим і найбільш значущим аспектом моєї політичної перспективи й рішень є те, що мої цінності не змінилися”, - сказала кандидат від демократів.

Але Гарріс визнала, що на посаді віцепрезидента вона врахувала відгуки, отримані під час низки поїздок країною, що призвело до деяких значних змін у її політиці з часів виборчої кампанії 2020 року.

“Я вважаю, що важливо досягти консенсусу, і важливо знайти спільне розуміння того, де ми можемо вирішити проблеми”, - зазначила вона.

Віцепрезидент також заявила, що її рішення підтримати двопартійний імміграційний законопроєкт вигідно відрізняється від кроків Трампа, який зірвав угоду, побоюючись, що вона може принести користь демократам напередодні виборів, таким чином лобіюючи інтереси своїх колег-республіканців. Гарріс сказала, що в разі обрання подбає про те, аби законопроєкт потрапив на її стіл.

Відповідаючи на запитання, чи підтримує вона декриміналізацію нелегального перетину кордону, Гарріс зазначила, що для нелегальних мігрантів повинні бути наслідки й пообіцяла забезпечувати дотримання закону. Але віцепрезидент не стала прямо підтримувати кримінальне покарання.

У четвер, 29 серпня, на заході у Вісконсині Трамп розкритикував поведінку Гарріс під час інтерв'ю.

“Вона сиділа за цим столом, цим масивним столом, і вона не була схожа на лідера, буду чесним. Я не бачу її на переговорах з лідером Китаю Сі, я не бачу її з Кім Чен Ином”, - сказав Трамп. 

Республіканець в адміністрації 

Щодо Сектору Гази послання віцепрезидента США відповідало позиції адміністрації Байдена. Гарріс заявила про “однозначну й непохитну” підтримку безпеки Ізраїлю, але зазначила, що спосіб, у який країна захищає себе, має значення.

“Занадто багато невинних палестинців було вбито” в межах відповіді Ізраїлю на атаку 7 жовтня, сказала вона, закликавши до фіналізації угоди про припинення вогню, яка включає звільнення заручників, утримуваних ХАМАС. 

Читайте також: Гарріс проти Трампа: опитування свідчать про напружену боротьбу в хитких штатах 

“Давайте звільнимо заручників, давайте припинимо вогонь”, - додала Гарріс, відмовившись наполягати на зміні політики щодо надання зброї Ізраїлю.

Вона також сказала, що сподівається бути президентом для “всіх американців” і готова призначити республіканця до своєї адміністрації як сигнал того, що прагне до двопартійного консенсусу. Віцепрезидент зазначила, що наразі не має на увазі якусь конкретну кандидатуру.

“Я провела свою кар'єру, заохочуючи різноманітність думок. Я вважаю, що важливо мати за столом переговорів, коли приймаються найважливіші рішення, людей, які мають різні погляди, різний досвід. І думаю, для американської громадськості було б корисно, якби членом моєї адміністрації був республіканець”, - сказала Гарріс. 

“День перший”

Для Гарріс це інтерв'ю стало важливою віхою в її подальшому представленні країні - “брендинговій кампанії”, яка прагнула зобразити колишнього прокурора і сенатора як борця за середній клас.

“У перший день мова піде про реалізацію мого плану, який я називаю “економікою можливостей. Я вже виклала низку пропозицій щодо цього, які включають те, що ми збираємося зробити, аби знизити ціни на товари повсякденного попиту, що ми збираємося зробити, аби інвестувати в американський малий бізнес, що ми збираємося зробити, аби інвестувати в сім'ї”, - сказала Гарріс в інтерв'ю CNN. 

Читайте також: Гарріс обіцяє включити до свого кабінету республіканця у разі перемоги на виборах

Наразі кампанія Гарріс консолідувала підтримку всієї Демократичної партії й виривається вперед в опитуваннях, віцепрезидент утримує невелику, але стійку перевагу на національному рівні та в ключових штатах, що вагаються.

Ключовим для збереження або збільшення цієї переваги, на думку аналітиків, буде відповідь на складні питання про те, як кандидат від демократів представлятиме зміни порівняно з Байденом, особливо в умовах, коли американські виборці все ще занепокоєні впливом постпандемічної інфляції на їхні кишені.