Можливо, зараз відбувається найбільш відірвана від реальності президентська кампанія в американській історії. Адже кандидати в президенти можуть не реалізувати всі обіцянки й запевнення, дані громадськості. Ця невідповідність між обіцянками та реальністю існувала завжди, зазначає Харлан Уллман, старший радник Атлантичної ради.
Барак Обама і Джо Байден були сповнені рішучості "об'єднати націю". Їм це не вдалося. Дональд Трамп обіцяв "Зробити Америку знову великою", чого він так і не зробив, хоча й приписував собі заслуги за це досягнення.
"Трагедія полягає в тому, що виборці позбавлені можливості оцінити, що кожен кандидат може зробити в разі обрання, або наскільки обґрунтованими є його ідеї", — вважає Уллман.
На міжнародному рівні найбільш нагальними викликами та пріоритетами для кандидатів у президенти США є завершення війни в Газі та Україні, а також майбутні російсько-китайські відносини. Гарріс ще не представила свої ідеї та політику щодо жодного з цих питань. Трамп пообіцяв припинити війну в Україні одразу після вступу на посаду. Але він не запропонував навіть найменшого уявлення про те, як цього досягти.
Для завершення війни Трампу знадобиться згода як президента Владіміра Путіна, так і президента Володимира Зеленського щодо умов. Жодна зі сторін навряд чи віддасть території або піде із захоплених земель в Росії та Україні.
Відшкодування збитків також може стати фактором, що розірве угоду. Один з можливих варіантів полягає в тому, що Трамп вимагатиме від Зеленського прийняти російські пропозиції, інакше йому буде відмовлено в майбутній підтримці з боку США.
Про те, чого очікувати Україні в разі перемоги Гарріс чи Трампа пише Олег Шамшур у статті "Гарріс не зніме обмежень на американську зброю, а Трамп може розпочати тиск на Україну".