Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль та лідер США Джо Байден не обговорювали питання військової допомоги Україні під час зустрічі. Про це заявив представник президента Південної Кореї, повідомляє Yonhap.
Сеул дотримується політики надання лише нелетальної підтримки Україні, але напередодні саміту були поширені припущення, що Байден може попросити Юна посилити допомогу, зокрема, відправкою зброї.
«Питання України було згадано дуже коротко», - повідомив журналістам у Вашингтоні високопоставлений чиновник.
«Ми говорили про те, як збільшуємо гуманітарну допомогу, фінансові внески та невійськову підтримку, спостерігаючи за умовами війни в Україні», - заявив він.
«Ми сказали, що візьмемо участь в обговоренні відновлення у співпраці зі Сполученими Штатами, оскільки Україна проявляє інтерес. Окрім цього, не було обговорення прямої військової підтримки», - додав чиновник.
Юн Сок Йоль нещодавно натякнув на можливість зміни політики Південної Кореї щодо надання лише нелетальної допомоги Україні у боротьбі з вторгненням РФ, заявивши в інтерв'ю Reuters, що може бути важко наполягати лише на гуманітарній або фінансовій допомозі, якщо Україна зазнає широкомасштабної атаки на цивільне населення.
The Washington Post повідомляло, що президент Південної Кореї Юн Сок Йоль, який до 29 квітня перебуватиме в США, потрапить під тиск з боку американської влади щодо розблокування поставок артилерійських боєприпасів Україні. Сеул має великі запаси боєприпасів, але відмовився відправляти їх в Україну через занепокоєння щодо своїх відносин із Москвою.
Північна Корея, за даними американської розвідки, постачає Росії зброю, самі росіяни не приховують, що збираються залучити корейців до відбудови незаконно окупованих українських територій. А що ж Південна Корея? Вона належить до цивілізованого світу і заявляє, що знаходиться на «світлому боці історії». Чому ж міністр Кулеба назвав її «найскладнішим випадком»? Чому Україна й досі не має поставок з країни, що є одним з найбільших експортерів зброї у світі? Читайте про це в статті Наталії Бутирської «Як російський фактор впливає на постачання зброї Україні».