UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент США вперше звернувся до нації з Овального кабінету: про що йшлося

Темою звернення стало ухвалення підвищення ліміту держборгу.

Президент США Джо Байден вперше звернувся до нації з Овального кабінету Білого дому з коментарем щодо ухвалення законопроекту про підвищення боргу США та обмеження витрат, повідомляє CNN.

Байден заявив, що підпише законопроект у суботу, таким чином запобігши першому в історії США дефолту, який міг статись 5 червня. За словами Байдена, новий закон запобіг кризі.

«Було критично важливо досягти угоди, і це дуже гарна новина для американського народу. Жодна зі сторін не отримала усе, що хотіла. Але американський народ отримав те, що йому було потрібно», — сказав Байден, сидячи за історичним столом «Resolute Desk» у президентському офісі.

Після напружених переговорів і Сенат, і Палата представників цього тижня ухвалили законопроект, який знімає верхню межу державного боргу в 31,4 трильйона доларів.

«Ставки були максимально високими», — наголосив президент США.

Президент також високо оцінив переговорні зусилля спікера Палати представників від Республіканської партії Кевіна МакКкарті.

Разом із тим, рейтингове агентство Fitch заявило в п'ятницю, що кредитний рейтинг Сполучених Штатів AAA залишиться на негативному рівні, незважаючи на угоду, яка дозволить уряду виконати свої зобов'язання. Переглянути негативний прогноз Fitch планує не раніше вересня.

Президенти США, як правило, використовують Овальний кабінет для звернень щодо найбільш значущих і драматичних подій.

У Білому домі пояснили, що Байден вирішив використати це місце  через серйозність ситуації та можливу економічну катастрофу, якби межу боргу не було підвищено.

Колишній президент Рональд Рейган звернувся до нації з Овального кабінету після вибуху космічного човна «Челленджер» у 1986 році. Президент Джордж Буш використовував це місце для звернення до країни після терактів 11 вересня 2001 року

Барак Обама виступав зі зверненням з Овального кабінету після виливу нафти на узбережжі Мексиканської затоки у 2010 році.