UA / RU
Підтримати ZN.ua

Південна Корея та США провели навчання зі стратегічним бомбардувальником після запуску ракети КНДР 

Північна Корея нещодавно запустила міжконтинентальну балістичну ракету.

Південна Корея і США провели спільні повітряні навчання за участю щонайменше одного американського стратегічного бомбардувальника B-52H над Корейським півостровом у четвер, 13 липня, на наступний день після того, як Північна Корея запустила міжконтинентальну балістичну ракету. Про це заявив Об'єднаний комітет начальників штабів Сеула, повідомляє Yonhap.

Державні ЗМІ Північної Кореї підтвердили, що країна запустила твердопаливну міжконтинентальну балістичну ракету Hwasong-18 в середу, 12 липня, що посилює напруженість, яка вже загострилася після звинувачень з боку Північної Кореї на адресу США на початку цього тижня в тому, що американський військовий літак-розвідник "вторгся" в район над її виключною економічною зоною.

Південна Корея залучила до навчань винищувачі F-15K, в той час як США також надіслали літаки F-16.

"Під час цих навчань Південна Корея і Сполучені Штати посилили об'єднані оперативні можливості завдяки швидкому розгортанню американських розширених сил стримування, які були своєчасно скоординовані", - йдеться в повідомленні військових.

Зазначається, що навчання продемонстрували рішучість США виконувати свої зобов'язання щодо "розширеного стримування", і додається, що альянс Штатів та Південної Кореї продовжуватиме реалізовувати принцип "мир через силу”.

Під розширеним стримуванням мається на увазі зобов'язання Америки використовувати весь спектр своїх військових можливостей, включаючи ядерні, для захисту союзника.

Читайте також: Південна Корея запровадила санкції проти громадянина РФ корейського походження за участь у програмах озброєнь КНДР

Раніше повідомлялося, що Південна Корея запровадила нові санкції проти КНДР у відповідь на запуск міжконтинентальної балістичної ракети на початку цього тижня. 

Росія не лише перетворюється на Північну Корею. Вона ще й надихає свою партнерку. Війна РФ проти України надала КНДР свободу дій у реалізації ракетно-ядерної програми й нових погрозах на адресу США та Південної Кореї. Деталі — в статті Наталії Бутирської «Ядерна загроза: як КНДР використовує війну Росії проти України».