UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підтримувати мир завдяки посиленню економічного добробуту Росії і Китаю, було помилкою – Нуланд

Одна з ексочільниць Держдепу США вважає, що це не працює у таких країнах

Ексзаступник очільника Держдепу США Вікторія Нуланд вважає, що найпотужніші країни світу мали помилкову позицію щодо Китаю та Росії. Спроба перетворити ці країни в економічно розвинуті та багаті, а отже і безпечні для глобального світу є помилковим рішенням. Така думка, що панувала після завершення “холодної війни” була панівною серед усіх політичних сил – від правих до лівих, зауважує Нуланд в інтерв‘ю Рolitico.

Читайте також: Держсекретар Ентоні Блінкен заявив про відставку Вікторії Нуланд

“Це працює, якщо в країнах є керівництво, яке свідомо підтримує загальні цінності. Але як тільки з'являються лідери, які говорять своєму населенню, що ця система перетворює їх країну в упосліджену, не дозволяє їй зайняти своє законне місце, що країна має територіальні претензії для підтримки її величі, що країна націлена на економічний, політичний чи військовий примус – все це суперечить цьому світовому порядку, і тоді наша політика має змінитись”, – пояснила Вікторія Нуланд.

На думку ексзаступника очільника американського Держдепу, в таких країнах, які мають дуже високий рівень централізації суспільства, наприклад Китай чи Росія персона очільника має величезне значення. “Саме він вирішує, як підтримувати лад у суспільстві”. Від конкретної особи, а не політичної\ системи залежить те, чи будуть вільні вибори, політичні рухи з альтернативною позицією, вільні засоби масової інформації, вільне висловлення думок.

На думку Вікторії Нуланд Україна попри чималі втрати переможе у війні та відновиться. Однак окрім відбудови критичної інфраструктури це має бути і відбудова оборони, збройних сил стримування, що матимуть зброю великої дальності і достатньої потужності. Досягти цього можна завдяки як розбудові українського оборонного сектора, так і завдяки підтримки США та союзників Америки.

Ще у вересні 2023 року Вікторія Нуланд вважала, що союзники мають бути готові до тривалого протистояння і підтримки України. Нуланд постійно приїздила в Україну та  закликала тоді партнерів активізувати поставки Україні зброї, а також зусилля з відновлення української економіки ще до завершення війни, зокрема забезпечивши релокацію та запуск бізнесу на відносно безпечних територіях.