UA / RU
Підтримати ZN.ua

Перед виступом Зеленського спікер Джонсон заявив, що не підтримає допомогу Україні без посилення кордону США

Джонсон оприлюднив свій «план», який не містить конкретики

Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон посилив вимоги щодо укладення угоди між конгресменами-республіканцями та Білим домом стосовно змін в політиці безпеки кордонів в обмін на ухвалення допомоги Україні. Це відбулося незадовго до анонсованого засідання американських законодавців за участю президента України Володимира Зеленського (о 23:00 за київським часом), де він переконуватиме їх у необхідност продовження підтримки. 

У листі до Білого дому, надісланому 5 грудня, спікер Джонсон заявив, що не підтримає подальшу військову допомогу Україні, якщо Білий дім не погодиться посилити безпеку кордонів. Джонсон не уточнює, які саме заходи він хоче бачити прийнятими, але посилається на Акт про захист кордону, який вимагатиме відновлення будівництва стіни на кордоні з Мексикою, яке вперше запропонував Дональд Трамп (це обмежить можливість шукачів притулку залишатися в США). Це пропозиція, проти якої виступають демократи і адміністрація Байдена, зазначає The Guardian.

Читайте також: Майкл Маккол: Історія з затягуванням ухвалення бюджету для допомоги Україні — нагадування американцям, що про них не забувають

«Додаткове фінансування України залежить від прийняття трансформаційних змін до законів про безпеку кордонів нашої країни… Замість того, щоб співпрацювати з республіканцями в Конгресі для обговорення логічних реформ, адміністрація Байдена ігнорує реальність, вирішивши замість цього зайнятися політичним позерством. Ми готові і хочемо працювати з адміністрацією над надійним пакетом заходів з безпеки кордонів, який захистить інтереси американського народу », – заявив Джонсон у листі до високопосадовця Білого дому з питань бюджету Шаланди Янг.

Читайте також: Допомога Україні зупинилася «на кордоні» з Мексикою: за що сперечаються в Конгресі США

Нагадаємо, лідер демократичної більшості в Сенаті США Чак Шумер призначив перше голосування щодо запиту президента Джо Байдена на $106 млрд для України, Ізраїлю та Тайваню на 6 грудня. За даними NBC News, Республіканська та Демократична партії США провалили переговори 1 грудня щодо компромісів у питаннях безпеки кордону з Мексикою. Хоча демократи нібито готові йти на компроміс, республіканці продовжують наполягати на «крайній політиці».

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що будь-який член Конгресу, який не підтримує виділення додаткового фінансування Україні, полегшує перемогу у війні президенту РФ Владіміру Путіну.