У Пентагоні заперечили інформацію в ЗМІ, що Сполучені Штати начебто збираються знищити сотні ракет ATACMS із різною дальністю і боєголовками, у яких закінчується термін придатності, але їх можна було би передати для України.
Про це заявив речник Міноборони США Пет Райдер, йдеться в сюжеті «Голоса Америки».
Водночас у Пентагоні повідомляють, що продовжують працювати з Конгресом, аби розв'язувати питання додаткового фінансування для України.
Зокрема у відомства залишається близько 4 мільярдів доларів для фінансування озброєння на потреби України. Проте ці гроші також є недоступними, оскільки мова йде саме про «дозвіл від Конгресу» на використання цієї суми, а не «фізичну наявність» коштів на банківських рахунках.
«На практиці це означає, що у нас закінчилися гроші. Тому ми чекаємо виділення додаткового фінансування, щоб поповнити запаси США, з яких власне зброя і надається Україні», – пояснив Райдер.
Нагадаємо, восени 2023 року Україна отримала ракети ATACMS типу Block I з радіусом дії близько 160 кілометрів. За даними Reuters, близького 1650 таких ракет були виготовлені за десятиліття з моменту їхньої появи на озброєнні США. А 1114 боєголовок типів M39 і M39A1 все ще є на складах США, при цьому багато з них були модифіковані.
Колишній командувач Сухопутних сил США в Європі Бен Годжес, який нині є старшим радником НАТО з питань логістики, заявив, що креативність українських військових дозволяє їм ефективно використовувати проти росіян те, що для НАТО вже є брухтом.