UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пентагон і МЗС Китаю обговорили оборонні відносини та питання регіональної безпеки

Це була рідкісна бесіда на тлі напруги у відносинах США та Китаю.

Високопосадовець Пентагону з питань Азії поговорив з представником Міністерства закордонних справ Китаю, повідомив Пентагон. Це була рідкісна розмова на високому рівні між високопоставленими чиновниками США і Китаю з питань національної безпеки, пише Reuters.

"Помічник держсекретаря Ратнер і директор Ян обговорили оборонні відносини між США і КНР, а також питання регіональної безпеки", - зазначається в заяві прессекретаря Пентагону.

Читайте також: США офіційно запросили нового міністра закордонних справ Китаю Ван І до Вашингтона

Йдеться про помічника міністра оборони США з питань безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні Елі Ратнера і генерального директора Департаменту Північної Америки і Океанії Міністерства закордонних справ Китаю Ян Тао.

"Помічник міністра (оборони США - ред.)  також наголосив на постійній прихильності відомства підтримці відкритих ліній військового зв'язку між США і КНР", - додала речниця Пентагону.

Читайте також: США занепокоєні контршпигунською кампанією Китаю — Reuters

Наразі відносини між США та Китаєм напружені, однак сторони намагаються підтримувати діалог. Нещодавно Китай відвідали держсекретар США Ентоні Блінкен, глава Мінфіну Джанет Єллен та спеціальний представник із питань клімату Джон Керрі. Візити вважаються важливими для поліпшення комунікації між країнами після того, як американські військові збили шпигунську повітряну кулю Китаю над Сполученими Штатами.

Переговори держсекретаря США Ентоні Блінкена в Пекіні від початку не передбачали нормалізації відносин і примирення сторін. По суті, конфлікт уже ввійшов у ту фазу, коли залишитися може тільки один переможець, і компроміс в інтересах обох сторін просто неможливий. То навіщо глава Держдепу літав до Пекіна? Про те, «Чого Блінкену вдалося домогтися в Китаї та що це означає для України» — у статті Віктора Константинова.