UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ніяких ATACMS для України від США після кроку Британії – аналіз ситуації від Politico

Останнє, чого хоче Білий дім, – щоб українські війська використовували ATACMS для удару вглиб Росії.

Адміністрація Джо Байдена не планує наслідувати приклад Великої Британії щодо надсилання ракет великої дальності в Україну, – йдеться в матеріалі Politico. Водночас Лондон має намір відправити ракети з дальністю 300 км, повідомляє The Washington Post.

Це така ж дальність, як і в ракетної системи ATACMS, яку Вашингтон відмовився передати Києву. Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі відмовився коментувати терміни та масштаби майбутніх зобов'язань під час спільної з держсекретарем Ентоні Блінкеном пресконференції у вівторок.

Читайте також: Не факт, що Україна отримає ATACMS, але далекобійні ракети у нас будуть — міністр оборони

Але ймовірність постачання британських ракет до України, змусила команду президента Байдена зітхнути з полегшенням, за словами кількох американських чиновників, які говорили з NatSec Daily (National Security Daily). Вони сподіваються, що це змусить замовкнути критиків, які хочуть, щоб США відправили ATACMS, оскільки незабаром Україна може отримати можливості дальньої дії з Лондона.

NatSec Daily запитав офіційних осіб США, чи може адміністрація наслідувати приклад Британії, відправляючи ракети великої дальності. Один чиновник, який, як і інші, не мав повноважень розповідати про внутрішні обговорення, сказав, що «наша політика щодо ATACMS не змінилася». Натомість він сказав, що США продовжуватимуть надавати засоби протиповітряної оборони, такі як системи ППО Patriot, боєприпаси та бронетехніку.

Читайте також: Пентагон офіційно підтвердив збиття російського «Кинджала» комплексом Patriot

Існує також питання про те, що в арсеналі США недостатньо запасних систем ATACMS . «З військової точки зору у нас відносно небагато ATACMS, ми також повинні переконатися, що ми також підтримуємо власні запаси боєприпасів», — сказав Defense One у березні генерал Марк Міллі, голова Об’єднаного комітету начальників штабів.

Читайте також: В Politico розповіли, хто може стати новим головою Об’єднаного комітету начальників штабів США замість Міллі 

Інша особа, знайома з обговореннями, сказала, що Британія повідомила Україні, що умовою надання ракет великої дальності є зобов’язання України використовувати ці можливості лише по цілях на території України.

Читайте також: У Криму "бавовна": окупанти повідомляють про роботу ППО й про закриття Керченського мосту (карта)

Удари ATACMS лише в межах України, але не по Росії

Це відображає ту саму стурбованість адміністрації щодо надання ATACMS Україні. Останнє, чого хоче Білий дім, щоб українські війська використовували їх для удару вглиб Росії.