У понеділок конгресвумен українського походження Вікторія Спартц оголосила, що відмовляється від роботи в комітетах у наступному році і бойкотуватиме засідання фракції Республіканської партії в Палаті представників, пише Politico. Водночас вона заявила про свій намір залишатися в лавах партії.
«Я залишуся членом фракції республіканців, але не засідатиму в комітетах і не братиму участі у фракціях, поки не побачу, що країною керує республіканська більшість у Конгресі. Не хочу брати участь у цирку», - написала Спартц на X.
Дехто з однопартійців Спартц припускає, що цей крок пов'язаний із тим, що вона не отримала бажану посаду в Комітеті з питань бюджету Палати представників.
Спартц, яка має проблеми з утриманням помічників, говорила, що воліла б «витрачати більше часу на допомогу» місії так званого Департаменту ефективності уряду, який має сприяти скороченню урядових витрат.
За словами двох людей, знайомих з ситуацією, деякі республіканці задоволені її рішенням бойкотувати засідання фракції. У приватних розмовах вони скаржилися на те, що вона занадто багато говорила під час внутрішніх зустрічей Республіканської партії.
На початку цього року Спартц стала фігуранткою розслідування Комітету з питань етики Палати представників щодо її поводження з персоналом. Колишні помічники конгресвумен подали скарги на її «жорстоке поводження», «токсичність» та «лють». Повідомлялося, що Спартц нібито постійно кричала та лаялась на свій персонал, називаючи їх «дебілами» та «ідіотами». Також у численних скаргах йшлося, що Спартц уникала звільнення співробітників і натомість знущалася над ними, поки вони не йшли самі.
Плинність кадрів в офісі республіканки, яка нещодавно обралася на черговий термін, стала найвищою з усіх законодавців Конгресу, майже у 3,5 рази перевищивши середній показник 2024 року.
У липні законодавиці Палати представників Конгресу США Вікторії Спартц було пред'явлено звинувачення в порушенні правил носіння зброї. Республіканка принесла пістолет до Вашингтонського міжнародного аеропорту імені Даллеса.
Спартц відома скандалом зі звинуваченнями голови Офісу президента Андрія Єрмака у зв’язках з Росією. Крім того, вона неодноразово голосувала проти виділення Україні додаткової допомоги.