UA / RU
Підтримати ZN.ua

Між Байденом та Конгресом поки немає компромісу щодо запобігання дефолту США – WP

Дев’ятого травня президент США проведе перемовини з лідерами Конгресу

Шляхи відвернення можливого дефолту США стануть темою перемовин у Білому домі між президентом Джо Байденом та вищими лідерами Конгресу дев’ятого травня. Вони намагатимуться запобігти потенційній катастрофі та домовитися про підвищення ліміту державного боргу, повідомляє The Washington Post. 

За даними видання, Байден прийме спікера Палати представників Кевіна МакКарті (республіканець), лідера більшості в Сенаті Чарльза Е. Шумера (демократ), лідера меншості в Сенаті Мітча Макконелла (республіканець) та лідера меншості в Палаті представників Хакіма Джеффріса (демократ). Це буде їхня перша спільна зустріч, коли залишилося кілька тижнів для вирішення кризи, перш ніж Міністерство фінансів не зможе оплатити свої рахунки, а США вперше в історії не виплатять свої борги, зазначає WP.

Ані демократи, ані республіканці не виявили бажання йти на компроміс. Байден звернувся до Конгресу з проханням підвищити межу боргу без будь-яких умов. Проте республіканці, які контролюють Палату представників згодні підвищити межу боргу лише за умови радикального скорочення витрат упродовж наступного десятиліття, проти чого виступають демократи та Білий дім.

Читайте також: Розвідка США: Китай і Росія спробують скористатися дефолтом Штатів – чого чекати Україні

Подібні протистояння вже відбулися у 2011 і 2013 роках за президента Барака Обами, коли Байден був віце-президентом і в останню хвилину між двома сторонами були укладені угоди. 

Але з тих пір політичний ландшафт суттєво змінився, викликавши хвилювання обох сторін. Маккарті має мізерну більшість, включно з фракцією мінливих прихильників жорсткої лінії, які можуть оскаржити його посаду спікера, якщо він піде на компроміс, який їм не подобається. Деякі демократи та республіканці стурбовані тим, що цього разу тупик може затягнутися за крайній термін, що призведе до катастрофічних економічних наслідків.

Читайте також: Мінфін США попередив владу про брак грошей та ризики дефолту

Фінансові ринки почали реагувати на протистояння, хоча поки що м’яко. Прибутковість одномісячних казначейських векселів США різко зросла, оскільки інвестори вимагають вищої прибутковості державного боргу. Інвестори також підвищують ціну кредитно-дефолтних свопів США, які страхують від федерального дефолту.

«Люди в цілому вважають, що це надто жахливо, надто катастрофічно, щоб намагатися навіть готуватися до цього», – сказав Кріс Рапкі, фінансовий аналітик FwdBonds. – «Вони відчувають, що, як і в усі інші часи, ми впораємося з цим, і обидві сторони зрештою все підпишуть».

Сьомого травня міністр фінансів США Джанет Єллен заявила, що, у разі блокування вирішення питання на рівні Конгресу, «ми матимемо економічну та фінансову катастрофу, створену нами самими». За прогнозами американського мінфіну, уряд США, ймовірно, не зможе оплатити свої рахунки вже першого червня, якщо Конгрес не підвищить ліміт боргу або не призупинить його.