Обраний президент США Дональд Трамп у суботу оголосив, що висуне Кріса Райта, керівника фрекінгової компанії в Денвері та відкритого противника дій уряду щодо боротьби зі зміною клімату, своїм кандидатом на посаду керівника Міністерства енергетики, пише The Hill.
«Кріс був провідним технологом і підприємцем у сфері енергетики. Він працював у сферах ядерної, сонячної, геотермальної, нафтової та газової промисловості. Найважливіше те, що Кріс був одним із піонерів, які допомогли розпочати Американську сланцеву революцію, яка сприяла енергетичній незалежності Америки та змінила глобальні енергетичні ринки та геополітику», — сказав Трамп, оголошуючи про вибір.
Райт є донором Трампа і очолює Liberty Energy — компанію з фрекінгу і нафтопромислових послуг. Для того, щоб очолити Міністерство енергетики, Райт потребуватиме затвердження Сенату.
Райт, якщо його затвердить Сенат, буде одним із найгучніших голосів в адміністрації проти усталеної наукової думки про те, що викиди парникових газів підвищують температуру планети та спричиняють виникнення екстремальних погодних умов.
На додаток до цієї ролі, Трамп відвів Райту роль у новоствореній Раді національної енергетики, яку очолить його кандидат на пост міністра внутрішніх справ Даг Бургум.
Ця рада зосередиться на дерегуляції та збільшенні інвестицій для збільшення видобутку нафти та газу.
Після вступу на посаду Трамп обіцяє підтримку фрекінгу, а також збільшення обсягів буріння навіть попри те, що за адміністрації Байдена Сполучені Штати вже встановили рекорди з видобутку нафти.
Міністерство енергетики контролює видобуток і експорт нафти і газу, а також національну програму ядерної зброї.
За часів адміністрації Байдена Міністерство енергетики виділяло мільярди доларів на технології, щоб допомогти перевести виробництво енергії на відновлювані джерела та стримати зміну клімату.
У відео, завантаженому на LinkedIn минулого року, Райт сказав: «Кліматичної кризи не існує».
Однак ця технологія викликає суперечки через вплив нафти та газу на зміни клімату, зокрема сприяння глобальному потеплінню, а також через зв’язок гідророзриву із землетрусами та дитячими онкозахворюваннями.
Видобуток нафти шляхом гідророзриву пласта через застосування високотоксичних хімікатів є одним з найбільш неекологічних способів видобутку. У низці країн фрекінг заборонений.