UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міністерка фінансів США попереджає: китайські фірми, які допомагають Росії, зазнають «значних наслідків»

Цю тезу Єллен озвучила під час зустрічі із віце-прем’єром Китаю Хе Ліфеном.

Уряд США має докази того, що китайські фірми допомагають у постачанні обладнання для військових потреб Росії, незважаючи на санкції Заходу. Про це заявила міністерка фінансів США Джанет Єллен, пише Reuters.

Міністерка повідомила, що порушила це питання під час дводенних зустрічей із віце-прем’єром Китаю Хе Ліфеном, і додала, що закликала Китай вжити заходів для унеможливлення поставок товарів, які сприяють продовженню ведення Москвою війни в Україні.

«Я підкреслила, що компанії не повинні надавати матеріальну підтримку російському оборонно-промисловому сектору і що вони зіткнуться зі значними наслідками, якщо робитимуть це», — сказала Єллен журналістам на прес-конференції в Сан-Франциско.

Читайте також: Якщо ви не за столом, то ви в меню. Що задумали Росія, Китай та їх союзники

За її словами, Сполучені Штати сповнені рішучості зробити все можливе, щоб зупинити потік обладнання, який допомагає Росії вести жорстоку та незаконну війну. Такі компанії, наголосила Єллен, можуть зіткнутися з санкціями.

Уряд США вже запровадив санкції проти низки приватних фірм, у тому числі в Китаї, які допомагають Росії отримати таке обладнання, а також проти деяких фінансових установ, які могли сприяти цим зусиллям.

«Ми хотіли б, щоб Китай прийняв це рішення, особливо з огляду на те, що ми можемо поділитися наявною у нас інформацію», — сказала вона.

Єллен не повідомила ані назв компаній, ані реакції Хе на її застереження.

Міністерка підкреслила, що китайські фірми, про які йде мова, є приватними, і сказала, що не припускає, що це відбувається з відома китайського уряду.

Наприкінці жовтня Сі заявив, що Китай готовий співпрацювати зі США задля спільного подолання глобальних проблем.

Очікується, що президент США Джо Байден зустрінеться зі своїм китайським колегою Сі Цзіньпіном 15 листопада.