Сенат Сполучених Штатів Америки провалив голосування за виділення додаткового фінансування Україні. Водночас пані посол Оксана Маркарова зазначила, що це рішення не позбавляє можливості повторного внесення законопроєкту на розгляд найближчим часом. Напередодні вона попереджала, представники Республіканської партії можуть не підтримати документ, в якому буде відсутнє питання південного кордону США та змін у міграційній політиці.
При необхідних для прийняття рішення 60 голосах, за початок роботи над законопроєктом проголосували 49 сенаторів (47 демократів та 2 незалежних). Проти висловилися 51 сенатор (49 республіканців, 1 незалежний та 1 демократ). Маркарова висловила сподівання, що рішення про допомогу Україні вдасться ухвалити цього року.
«На всіх зустрічах сенатори запевняли нас у тому, що сьогоднішнє голосування – це не голоси проти України. Що внутрішньополітичні події які відбуваються в Конгресі США, не матимуть впливу на продовження підтримки нашої держави, яку продовжать завдяки двопартійний підтримці. Тому ми продовжуємо активну роботу з нашими колегами і на основі дуже продуктивних зустрічей цими днями, сподіваємося що ще до Різдва Конгрес підтримає узгоджений пакет, в якому буде оборонна, бюджетна, гуманітарна та енергетична допомога для України на 2024 рік», – зазначила пані посол.
Нагадаємо, законопроєкт про надання допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню не пройшов процедурне голосування в Сенаті. Ініціатива передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 111 мільярдів доларів, зокрема 61 мільярд на допомогу Україні.
Раніше речник Пентагону Пет Райдер заявив, що наразі Сполучені Штати Америки мають близько 5,9 мільярда доларів для подальшої допомоги Україні.