UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лідер більшості у Сенаті США відвідав Китай: закликав до справедливого ставлення до американських компаній

Чак Шумер очолює двопартійну делегацію Конгресу у Китаї. 

Лідер демократичної більшості в Сенаті США Чак Шумер заявив у суботу, 7 жовтня, що Вашингтон не прагне відокремитися від Китаю, але хоче справедливого ставлення до американських компаній у країні, розпочавши рідкісну поїздку до другої за величиною економіки світу. Про це повідомляє Reuters.

Шумер, який зробив цю заяву на зустрічі з секретарем Комуністичної партії у Шанхаї Чень Цзіньїном, сказав, що Сполучені Штати не прагнуть конфлікту і хочуть досягти рівних умов, оскільки країни конкурують в економічному плані.

Шумер очолює двопартійну делегацію Конгресу в Азії, яка відвідає Південну Корею і Японію. Метою поїздки є просування економічних інтересів і національної безпеки США, а в Китаї група також сподівається зустрітися з лідером країни Сі Цзіньпіном.

Читайте також: Зустріч із Сі Цзіньпіном у листопаді "можлива" — Байден

Поїздка відбувається після візитів низки високопосадовців адміністрації президента США Джо Байдена, в тому числі міністра торгівлі Джини Раймондо в серпні.

Шумер заявив, що багато виборців у США вважають, що в деяких випадках Китай несправедливо ставиться до американських компаній, наголосивши на необхідності справедливого ставлення, що дозволить американським компаніям так само вільно конкурувати в Китаї, як і китайські компанії можуть конкурувати у Штатах.

Група з шести сенаторів на чолі з республіканцем Майком Крейпо зустрінеться з лідерами урядів і бізнесу в трьох країнах, які вони відвідають, а також із представниками американських компаній, що працюють у регіоні.

Серед інших сенаторів, які беруть участь у поїздці, - республіканці Білл Кессіді і Джон Кеннеді, а також демократи Меггі Хассан і Джон Оссофф. 

Чень сказав, що зв'язки між двома країнами є найважливішими двосторонніми відносинами у світі, і наголосив на необхідності співпраці.

Читайте також: США звинуватили колишнього сержанта розвідки у спробі передати оборонну інформацію Китаю

Адміністрація Байдена запровадила обмеження на експорт мікросхем до Китаю, щоб позбавити його доступу до передових технологій, які можуть сприяти подальшому військовому прогресу або порушенню прав людини. Китай відповів звинуваченнями в економічному примусі.

У серпні міністр торгівлі США Джина Раймондо заявила, що американські компанії скаржилися їй на те, що умови для бізнесу в Китаї стали ризикованими, вказуючи на штрафи, рейди та інші дії влади Пекіна.