UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експорт СПГ з США знизився на 7% у лютому: названо причини тимчасового падіння показника

Падіння відбулося після рекордних поставок торік, які вивели США на перше місце у світі поперед Катару і Австралії.

Американський експорт скрапленого природного газу впав на 7% у лютому через меншу кількість днів у місяці, а також зупинку роботи заводу у Техасі. Про це повідомляє Reuters. Падіння прийшло після рекордних поставок торік, які вивели США на перше місце у світі, випередивши Катар і Австралію. Як очікується, США збережуть цю позицію і в цьому році.

Читайте також: "Газпром" розпродає свої активи у "внутрішньому морі" НАТО

Американський експорт переохолодженого газу впав до 7,73 млн. метричних тонн (МТ) у лютому, порівняно з 8,3 млн. МТ у січні та рекордними 8,6 млн. МТ, відвантаженими у грудні.

Лютневе зниження було спричинене, в першу чергу, зупинкою однієї з трьох установок зі скраплення газу на заводі Freeport LNG на острові Квінтана, штат Техас. Установка не працює вже понад місяць через проблеми з електродвигуном. Очікується, що установка не працюватиме ще близько двох тижнів, поки не завершиться ремонт, що, ймовірно, вплине на березневий експорт СПГ.

Читайте також: Китайська допомога: російський проєкт СПГ наближається до експорту свого вантажу — Financial Times

За даними фінансової компанії Tudor Pickering & Holt, поставки американського газу на СПГ-заводи минулого тижня впали до 13,9 млрд куб. футів на добу. Американські заводи працювали на рівні близько 95% завантаженості, порівняно з 97% наприкінці січня.

Читайте також: Французька компанія зупиняє транзит суден через Червоне море – Reuters

У структурі експорту найбільшу частку все ще займає Європа, яка імпортувала 4,62 млн. тонн, або 60,5% всіх вантажів, відвантажених минулого місяця, за нею йдуть Азія і Латинська Америка, свідчать дані про морські перевезення LSEG.

Читайте також: Україна пройшла зиму повністю на своєму газі – Чернишов

Частка Азії в експорті підскочила до 1,96 млн тонн, або 25% вантажів, порівняно з 1,42 млн тонн, або 17%, у січні, тоді як частка Латинської Америки склала 0,49 млн тонн, або 6%, у лютому, порівняно з 8,1% у попередньому місяці, і зрівнялася з грудневою часткою, свідчать дані LSEG.

Раніше ми писали про те, що в Україні вартість газу для населення залишилася на рівні лютого. Свої пропозиції на березень оприлюднили 12 компаній, які постачатимуть газ для населення.