UA / RU
Підтримати ZN.ua

Критик Трампа вирішив вийти з президентських перегонів у США

Він вирішив не перетягувати голоси в іншої кандидатури.

Колишній губернатор Нью-Джерсі Кріс Крісті оголосив, що виходить з президентської кампанії 2024 року, оскільки його основна конкурентка за голоси поміркованих республіканців на праймеріз у Нью-Гемпширі Ніккі Гейлі перемагає Дональда Трампа в цьому штаті.

Про це пише NBC News.

Читайте також: Трамп лідирує у боротьбі за висунення від Республіканської партії: опитування Reuters/Ipsos

«Сьогодні мені стало ясно, що у мене немає шляху до перемоги. Я хочу пообіцяти, що жодним чином не дозволю Дональду Трампу коли-небудь знову стати президентом Сполучених Штатів. І це важливіше, ніж мої особисті амбіції», – сказав Крісті.

Читайте також: У скількох штатах США можуть заборонити участь Трампа у виборах: дані NYT

Зняття кандидатури Крісті відбувається за кілька днів до кокусів (збори партійних активістів, на яких визначаються з претендентом – ред.) в Айові, офіційного старту президентських праймеріз 15 січня.

Хоча це рішення має відправити частину його прихильників до Гейлі, оголошення Крісті було затьмарене інцидентом у прямому ефірі перед виходом на сцену в Нью-Гемпширі. Він сказав, що Гейлі «викурять» на майбутніх праймеріз, а інший кандидат від Республіканської партії Рон ДеСантіс «закам'янів».

Читайте також: Байден і Трамп зрівнялися у рейтингах – опитування Reuters/Ipsos

Нагадаємо, згідно з результатами опитування Reuters/Ipsos, за п’ять днів до початку відбіркового конкурсу в кожному штаті Дональд Трамп має значну перевагу над своїми суперниками за висунення в президенти США від Республіканської партії.

Колишньому президенту віддають перевагу 49% республіканців. Ексгубернатора Південної Кароліни Ніккі Гейлі підтримали 12% республіканців, а губернатора Флориди Рона ДеСантіса – 11%.

Процес президентських виборів у США досить складний. Передбачена низка процедур для того, щоб виборці обрали кандидата з представників партії на попередньому голосуванні. У більшості штатів це робиться на праймеріз – так званих внутрішньопартійних виборах. Водночас, кілька штатів проводять кокуси – партійні збори, зокрема, штат Айова, який традиційно першим починає обирати кандидата від партії. Саме тому, що штат Айова проводить кокуси першим, це привертає багато уваги ЗМІ: переможець може отримати значний політичний імпульс.