UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конгресмени, які не підтримають фінансування України, полегшать перемогу Путіну – Білий дім

Білий дім закликав кожного демократа і республіканця підтримати Україну.

Будь-який член Конгресу Сполучених Штатів Америки, який не підтримує виділення додаткового фінансування Україні, голосує за результат, який полегшить президенту РФ Владіміру Путіну перемогу у війні.

Про це під час брифінгу заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

Читайте також: WP: Найбільший секрет американської допомоги Україні в тому, що гроші залишаються в США

«Голос проти підтримки України – це голос за покращення стратегічних позицій Путіна. Це просто невідворотна реальність. Це зашкодить демократії і допоможе диктаторам. Ми вважаємо, що це неправильний урок історії, і що кожен член Конгресу – демократ і республіканець – повинен проголосувати на виділення додаткового фінансування. Гарна новина полягає в тому, що більшість підтримує надання цієї допомоги Україні», – зазначив представник Білого дому.

Читайте також: Військова допомога Україні може бути схвалена Конгресом США до кінця року – ЗМІ

Нагадаємо, директорка бюджетного департаменту Білого дому Шаланда Янг у листі до Майка Джонсона та інших лідерів Конгресу попередила, що Сполучені Штати більше не мають часу та грошей на допомогу Україні у протистоянні з Росією.

До середини листопада Міністерство оборони США використало 97% із 62,3 мільярда доларів додаткового фінансування, а Державний департамент використав усі 4,7 мільярда з фонду військової допомоги, який йому виділили.

Читайте також: Що заважає Україні отримати 50 мільярдів євро від Європейського Союзу

Переведення частини національної економіки на військові рейки – ключове завдання найближчого часу.

До завершення воєнних дій українська держава потребуватиме вагомої зовнішньої підтримки для продовження боротьби з агресором і збереження власного суверенітету. Але очевидним є й те, що з урахуванням наявних проблем і ризиків критично необхідна максимізація внутрішніх ресурсів у розпорядженні української держави. Про це у статті «Перехід до воєнної економіки. чотири головні кроки, які має зробити Україна» розмірковують Богдан Данилишин і Тетяна Богдан.