UA / RU
Підтримати ZN.ua

Колегія виборників обрала Трампа наступним президентом США

Цього року у Штатах зібрання виборників проходили спокійно, на відміну від виборів-2020.

У вівторок, 17 грудня, представники Колегії виборників зібралися у 50 американських штатах, щоб обрати республіканця Дональда Трампа 47-м президентом США. Трамп переміг свою суперницю від демократів віцепрезидента Камалу Гарріс із 312 голосами Колегії проти 226, повідомляє WP.

Читайте також: Стало відомо, кого зі світових лідерів Трамп запросив на інавгурацію

Зібрання проходили спокійно, на відміну від президентських виборів чотири роки тому, коли “альтернативні виборники” Трампа зібралися в семи штатах, де він програв, і де губернатори засвідчили результати на користь демократа Джо Байдена.

Хоча багато хто з “альтернативних виборників” 2020 року заявив, що вони зібралися лише для того, аби захисти юридичні можливості республіканців, які оскаржували результати в суді, деякі союзники Трампа все ж використали свої голоси, аби переконати Конгрес затвердити результати виборів на користь республіканця під час сесії 6 січня 2021 року. Такі спроби стали предметом слухань у Конгресі, а також кримінальних справ, згідно з якими виборників у чотирьох штатах звинувачували у спробі змови з метою скасувати перемогу Байдена.

Штати і федеральний уряд витратили місяці на планування підвищених заходів безпеки на час скликання виборників, враховуючи протести чотири роки тому. Втім, цього тижня кілька штатів повідомили, що деякі з цих посилених заходів виявилися непотрібними після перемоги Трампа, яку Гарріс не оскаржувала.

Колегія виборників є унікальною особливістю американської демократії, де президент не обирається прямим народним голосуванням. 

Колегія складається з 538 виборників. Кандидат, який набирає щонайменше 270 голосів, стає президентом: зазвичай волевиявлення народу збігається із волевиявленням виборників, однак, іноді може траплятися по-іншому — у такому разі враховується саме голосування Колегії. Кожен із 50 штатів має свою кількість виборників, згідно з якою визначається представлення штату в обох палатах Конгресу.

Після голосування виборники повинні передати сертифікати про свої голоси до Вашингтона для здійснення останнього кроку в затвердженні результатів: засідання Конгресу 6 січня. А вже після цього має відбутися інавгурація нового президента.

Читайте також: Трамп хоче швидко вирішити питання з РФ, але Україна не піде на заморозку війни ‒ Зеленський

Детальніше про те, чого очікувати від другого терміну Трампа в Білому домі та що треба знати про команду новообраного американського президента, розповідав експосол України в США Олег Шамшур.