UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китайські хакери ховалися в інфраструктурних системах США щонайменше п'ять років — спецслужби

Хакери можуть становити загрозу не лише для США, але і для союзників.

Китайські хакери, які стоять за кампанією з проникнення в транспортні вузли та іншу критично важливу американську інфраструктуру, мали доступ до деяких комп’ютерних мереж своїх цілей упродовж щонайменше п’яти років, йдеться у звіті американських служб безпеки, а також спецслужб союзників пише CNN.

Документ, який отримало видання, готували ФБР, Агентство національної безпеки та Агентство з кібербезпеки і безпеки інфраструктури, а також агентства з кібербезпеки Австралії, Канади, Нової Зеландії та Сполученого Королівства

Минулого тижня керівники розвідки США забили на сполох, заявивши, що Пекін може використати хакерів, щоб зірвати відповідь США у разі, якщо Китай вторгнеться на Тайвань. Директор ФБР Крістофер Рей заявив законодавцям Конгресу, що хакери можуть «посіяти хаос і завдати реальної шкоди» США.

Цей майже 50-сторінковий звіт став найбільш детальним розкриттям урядом США прихованих методів хакерів. Це зроблено, щоб допомогти приватним власникам критичної інфраструктури виявити китайських хакерів у власних мережах.

У звіті, який офіційні особи США збираються оприлюднити цього тижня, чітко вказано, що діяльність китайських хакерів почалася набагато раніше, ніж раніше вважалось.

Підтримувані Пекіном хакери досліджували ІТ-системи та отримували доступ до них ще кілька років тому. Вони витратили місяці на пошуки способів впливати на системи, які контролюють опалення, охолодження та водопостачання. Доступ до цих систем давав їм можливість у разі потреби спричинити значні збої в інфраструктурі.

Згідно з документом, хакери також зламали камери безпеки на неназваних критичних об’єктах.

За словами офіційних осіб США, поки що ознак того, що Китай вирішив використати присутність хакерів, щоб порушити інфраструктуру США немає, однак вони стурбовані тим, що у разі кризи все може швидко змінитися. Новий звіт також демонструє розгалужену природу хакерської операції та вказує на занепокоєння союзників США щодо цієї діяльності.

Канадське агентство з кібербезпеки вважає загрозу від атак китайських хакерів для інфраструктури своєї країни нижчою за ту, яку вони становлять для США, разом із тим у звіті наголошується, що Канада так само постраждає від збою в інфраструктурі США через «транскордонну інтеграцію». Небезпека зберігається і для двох інших ключових союзники США у боротьбі з Китаєм у Тихому океані — Австралії та Нової Зеландії.