UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хаос в таборі республіканців і умови демократів: що зараз відбувається у Палаті представників США

Наразі партії зосередились на обговоренні ініціативи розширення повноважень тимчасового спікера.

Вибори спікера Палати представників США, ймовірно, будуть поставлені на паузу принаймні до січня наступного року. Як повідомляють американські ЗМІ, наразі обидві партії — демократи і республіканці — розглядають резолюцію про розширення повноважень чинного виконуючого обов’язки спікера Патріка МакГенрі.

Сьогодні МакГенрі відкрив засідання Палати, втім за кілька хвилин оголосив перерву.

Наразі тимчасовий спікер може лише оголошувати перерву в засіданні Палати, відкладати засідання та оголошувати кандидатури на посаду спікера.

Хоча комітети все ще працюють, виконуючий обов'язки не може виносити на розгляд законопроекти чи навіть резолюції, які не мають обов’язкової сили.

Як повідомляють джерела CNN, представник Республіканської партії Джим Джордан, який учора не набрав більшості вдруге, скоріш за все не проводитиме сьогодні третій раунд голосування за обрання його спікером, натомість планує підтримати резолюцію про розширення повноважень МакГенрі до січня.

Разом із тим, Джордан не вибуває з перегонів спікерів і за ці декілька місяців спробує заручитися підтримкою колег по партії, які наразі виступають проти його кандидатури.

І республіканці, і демократи вже провели закриті засідання з обговорення такого варіанту і в обох партіях немає одностайності.

Зустріч представників більшості у Конгресі — республіканців, як розповіли журналістам самі законодавці, була емоційною. Деякі з учасників закликали Джима Джордана відмовитися від своєї заявки на пост спікера. Інші — наполягали на продовженні голосування за його кандидатуру. Частина конгресменів-республіканців виступила за розширення повноважень тимчасового спікера в якості варіанту, який дасть можливість розблокувати роботу Палати представників.

Соратниця Джордана Марджорі Тейлор Грін, представниця радикального крила партії, заявила про свою категоричну незгоду з таким варіантом виходу із патової ситуації, адже для ухвалення резолюції про розширення повноважень виконуючого обов’язки спікера знадобиться двопартійна підтримка. А саме співпраця із демократами, на її переконання, і призвела до політичної кризи, в якій наразі опинилась партія, та до блокування роботи Конгресу.

Нагадаємо, що саме спільне голосування представників обох партій допомогло запобігти шатдауну в країні, однак і стало причиною відкликання з посади попереднього спікера  — Кевіна МакКарті.

Деякі з республіканців, у свою чергу, висловили розчарування безвідповідальними діями ініціаторів цієї відставки, оскільки вони "не мали жодного плану", натомість "занурили Палату у хаос у розпал війни на Близькому Сході".

У демократів також немає єдності щодо підтримки можливо резолюції, однак багато з них не виключають, що проголосують за цю пропозицію за певних умов.

Зокрема, деякі демократи в обмін на свій голос хочуть ухвалення пакету допомоги Ізраїлю та Україні та забезпечення державного фінансування на рівнях, узгоджених раніше відповідно до закону про обмеження боргу.

Лідер демократичної меншості Хакім Джеффріс ще вчора заявляв, що поважає МакГенрі і не виключав підтримки ініціативи розширення його повноважень. Голосування демократів, ймовірно, буде ключовим для ухвалення резолюції та подолання кризи у Палаті.

Байден заявляв, що готовий попросити у Конгресу приблизно $100 мільярдів  додаткового фінансування для Ізраїлю, України, Тайваню та захисту американо-мексиканського кордону.

Бурхлива активність конгресмена-трампіста Метта Гетца, який запропонував змістити Кевіна МакКарті з вищого керівного поста Палати представників, призвела не тільки до відставки спікера та паралічу Конгресу, а й до підвішування виділення допомоги Україні в американському бюджеті нового фінансового року. Хто ж такий Метт Гетц — політик із обличчям голлівудського лиходія? Навіщо він підриває роботу американського Конгресу та чому хоче зашкодити Україні?

Про те, як секс-скандали та правопорушення законодавців США можуть уплинути на їхні політичні рішення, — в статті Анни Бродські-Кроткіної "Вони допомагають путіну: темні справи конгресменів, які зривають допомогу Україні".