Американський мільярдер Ілон Маск відхрестився від поширеного у соціальних мережах повідомлення, у якому зазначається, що він чи то передав, чи то подарував електромобіль Тесла - Кібертак.
Про слова Маска повідомляє видання Голос Америки.
Раніше глава Чеченської Республіки, посіпака російського президента Путіна, заявив у відеозаписі, поширеному 17 серпня в мережі Телеграм, що “отримав від шановного Ілона Маска Кібертрак Тесла” і розповів, що вдячний Маску. При цьому він показав, як сидить за кермом, а на Кібертраці причеплений кулемет. Кадиров пообіцяв, що відправить електромобіль прямо з кулеметом на передову і сказав, що вдячний Маску.
В тексті під тим відео висловлена “щира вдячність Ілону Маску”, і деякі коментатори написали, що йдеться про "подарунок". Втім, дехто засумнівався у правдивості цього відео, вважаючи його згенерованим.
19 серпня Ілон Маск під одним з таких повідомлень в мережі X обурився.
“Ви справді настільки відсталі, що думаєте, що я подарував Кібертрак російському генералу?”, - написав Маск і пізніше додав: "Є куди рости" і додав під постом: "Я згенерував зображення з підказкою: «Рамзан Кадиров за кермом кібертранспортера Tesla роз'їжджає навколо Кремля з масивним великокаліберним кулеметом, схожий на Йосеміта Сема (персонаж американських мультфільмів - ред.)».
Тепер соцмережі роздумують: чи доведеться Маску вибачатися перед Кадировим?
47-річний Рамзан Кадиров перебуває під санкціями США з 2020 року через звинувачення про причетність до порушень прав людини включно з викраденнями, катуваннями і вбивствами.
Європейські країни також тримають під санкціями Кадирова, членів його сім’ї та пов'язаних ним осіб.
Кібертрак - одна з моделей електромобілів Тесла, яку Ілон Маск вперше показав 2019 року, а виробництво розпочалося у 2023 році. Компанія Тесла повідомляє, що найдешевший варіант Кібертрак коштує $99,990, а варіант Кібербіст $119,990.
Деякі коментатори, зокрема західні журналісти, які висвітлюють російську війну в Україні, відразу дуже скептично оцінили можливості розкішного електричного автомобіля в умовах війни, адже він має постійно мати поруч мережу живлення.