UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чотири моменти, що вплинули на результат першого туру передвиборчих дебатів Республіканської партії США

Раніше кокуси у Айові не мали серйозного впливу, але цього разу все може змінитись.

Після кількох місяців передвиборчої кампанії у Айові відбулись перші кокуси (передвиборчі дебати) серед кандидатів від Республіканської партії. І хоча колишній президент Дональд Трамп продовжує домінувати у рейтингу незважаючи на всі зусилля своїх суперників, було кілька моментів, які неопосередковано  впливати на  проведення дебатів, пише ВВС.

Удар Трампа

Колишній президент Дональд Трамп і його команда шукають у Айові більше, ніж просто перемогу. Вони хочуть здобути нищівну перемогу, яка, як вони сподіваються, усуне всі сумніви в тому, що Трамп стане номінантом від партії на національному з'їзді республіканців у липні цього року.

Видання зазначає, що здобуття Трапом в Айові більше 50% голосів може притупити кампанію Ніккі Хейлі на шляху до Нью-Гемпширу, другого штату, де відбудеться голосування, і завдати рішучого удару кампанії Рона ДеСантіса.

«Справжній нокаутуючий удар може бути неможливим, оскільки Айова історично лише зменшувала поле, а не визначала остаточного номінанта. Але зважаючи на те, що пан Трамп, по суті, веде кампанію як чинний президент, заперечуючи, що він навіть зазнав поразки у 2020 році, цей рік не є типовим», - пише ВВС.

Бажане друге місце

Справжня битва в штаті була зосереджена за друге місце.

Запеклі дебати між губернатором Флориди Роном ДеСантісом і колишнім послом ООН Ніккі Гейлі, що відбулися минулої середи, чітко продемонстрували, наскільки високими тут є ставки. Той, хто  вирветься вперед в остаточних результатах голосування в Айові, може стати головною альтернативою пану Трампу в майбутніх змаганнях.

При цьому близький фініш не принесе жодної користі, по суті, посилюючи стратегію "розділяй і володарюй", яка допомогла Трампу виграти номінацію в 2016 році і забезпечить йому легку дорогу до перемоги цього разу.

«Друге місце не гарантує кандидату майбутній успіх і можливість наздогнати колишнього президента. Однак невеликий шанс краще, ніж відсутність шансу взагалі», - зауважують аналітики.

Читайте також: Джонсон збирається будувати стіну на кордоні з Мексикою, як того хотів Трамп, а не йти на компроміс із Байденом — ЗМІ

Останній бій ДеСантіса

Позиції Хейлі та ДеСантіса не були ідентичними напередодні кокусів.

Нью-Гемпшир, наступний штат у календарі республіканців, є набагато більш сприятливим електоральним полем для Хейлі, яка користується підтримкою губернатора штату і демонструє сильні позиції серед великого відсотка виборців з вищою освітою та незалежних політичних діячів.

Нещодавні опитування показали, що вона скоротила відрив від Трампа до майже однозначного числа, значно випередивши губернатора Флориди.

ДеСантіс, з іншого боку, продемонстрував слабку здатність налагоджувати зв'язок з виборцями в Нью-Гемпширі. Тому його кампанія набагато більше залежить від позитивного результату в Айові, де він розгорнув широку роботу і отримав ключову підтримку від губернатора штату та лідерів євангельської спільноти.

Фактор зими

Формат кокусів в Айові завжди був випробуванням для організаторів кампанії та ентузіазму прихильників, зважаючи на часові зобов'язання, які вимагали від учасників. Якщо додати до цього суворий холод і ожеледицю на дорогах, то переможцем кокусів стає кандидат, який має найбільш відданих прихильників.

Зокрема, саме фанати Трампа мужньо долають найрізноманітніші умови і чекають у довжелезних чергах, іноді цілу ніч, щоб потрапити на мітинги свого кандидата.

«Айові не звикати до суворої зимової погоди, але ця особливо холодна погода додала певної непередбачуваності в те, що в іншому випадку було досить стабільним напередодні ночі кокусів, і зробила прогноз погоди таким же цінним, як і політичних експертів, протягом останніх кількох днів», - додає ВВС.

Видання зазначає, що виборці-республіканці, які категорично виступають проти Трампа, могли бути достатньо змотивованими протистояти стихії в понеділок увечері. Однак ставка ДеСантіса на євангельських виборців Айови, які є одними з найбільш відданих учасників кокусів, спрацювала на його користь.

Читайте також: Якщо республіканці не фінансуватимуть Україну, їм доведеться багато за що заплатити – Байден

Нагдаємо, Дональд Трамп здобув перемогу на кокусах Республіканської партії в Айові. Він набрав понад 51% голосів, сильно випередивши опонентів. Другим у штаті став Рон Десантіс з 21% голосів, третє місце посіла Ніккі Гейлі — 19%. Решту голосів розділили між собою інші кандидати.

Відразу після оголошення результатів внутрішньопартійних виборів один із членів Республіканської партії Вівек Рамасвамі оголосив про вихід з президентських перегонів. За його словами, зараз для нього "немає шляху, щоб стати наступним президентом США".