UA / RU
Підтримати ZN.ua

Досвід в Росії виявився успішним: ЦРУ розширює онлайн-вербування інформаторів на Китай, Іран та Північну Корею

У розвідагенсттві сподіваються на плідну співпрацю.

Центральне розвідувальне управління США на додачу до роботи з незадоволеними владою  росіянами розпочало новий проєкт з вербування інформаторів у Китаї, Ірані та Північній Кореї, пише Bloomberg.

Головне розвідагентство США опублікувало інструкції мандаринською, фарсі та корейською мовами у своїх облікових записах у X, Facebook, Instagram, Telegram, LinkedIn та Dark Web щодо безпечного зв’язку з ним.

«Є багато людей, які мають доступ до інформації і які незадоволені режимом Сі в Китаї. Є люди всередині, які бачать, що відбувається, і з багатьох різних мотивів принципово не сприймають напрямок, у якому Сі веде країну, а також розуміють, що є шлях, щоб допомогти своїй власній країні, працюючи з нами», — сказав в інтерв’ю заступник директора ЦРУ Девід Коен.

Опубліковане на YouTube відео мандаринською мовою, яке містить лише письмові інструкції, рекомендувало людям зв’язуватися з ЦРУ через офіційний веб-сайт відомства, використовуючи надійні зашифровані віртуальні приватні мережі (VPN) або мережу TOR.

«Ваші безпека та благополуччя — наша головна турбота”, — йдеться в повідомленні.

У ньому просять надатиінформацію, яка могла б зацікавити ЦРУ, попереджаючи, що відповіді не гарантовані та можуть зайняти час.

Росія, Китай, Іран і Північна Корея відомі серед розвідувального співтовариства США як «важкі мішені» — країни, до урядів яких важко проникнути.

США також стикаються з конфліктом Ірану з Ізраїлем, його ядерною програмою, зростаючими зв’язками з Росією та підтримкою бойовиків.

Програма ядерної зброї Північної Кореї є ще однією ціллю розвідки США, зокрема через те, що Пхеньян постачає зброю Москві для війни проти України.

ЦРУ почало вербувати росіян у 2022 році, опублікувавши у своїх акаунтах у соціальних мережах тексти російською мовою про те, як безпечно зв’язатися з агентством, а у 2023 році з’явилися відео.

Представник ЦРУ, який побажав залишитися невідомим, у коментарі виданню повідомив, що кампанія в Росії виявилась успішною. Тож тепер агентство хоче, щоб люди в інших авторитарних режимах знали про можливість співпраці.

Розвідслужба також просуває свій веб-сайт у мережі Darknet, намагаючись обійти повсюдне стеження, яке зірвало його спроби останніми роками знайти джерела, які можуть надати інформацію про політичну систему Китаю.