Спікер Палати представників Майк Джонсон витримав важку боротьбу, щоб домогтися надання Україні допомоги через Палату представників, яка демонструє переваги співпраці та підводні камені екстремізму. Однак його остаточний успіх у суботу 20 квітня дався йому дорогою ціною, яку українці заплатили кров'ю і багатьма життями, які могли б бути врятовані, якби Джонсон підтримав законопроєкт, коли він був прийнятий Сенатом у лютому. Його відмова створити коаліцію голосів Демократичної та Республіканської партій на підтримку пакету законів зникла на цьому тижні на тлі експертних брифінгів, які остаточно переконали його у серйозності ситуації та важливості боротьби за Україну для інтересів США, зазначає Bloomberg.
Замість того, щоб потурати екстремістам MAGA (Зробімо Америку великою знову — гасло кампанії, яке використовується в американській політиці та було популяризоване Дональдом Трампом у його президентській кампанії 2016 року) Джонсон оголосив себе "республіканцем Рейгана", відкинувши ізоляціонізм, який став домінувати серед екстремістів партії. Це був новий і несподіваний поворот з боку Джонсона.
"На нас покладена особлива відповідальність. Це не означає, що ми є світовим поліцейським. Це означає, що ми повинні відстоювати свободу", — заявив Джонсон журналістам на попередній прес-конференції.
Такі розмови рідко можна почути в наші дні від партії Дональда Трампа. Президент Джо Байден раніше цього тижня висловив підтримку зусиллям Джонсона зі створення двопартійної коаліції, пообіцявши "негайно підписати цей закон, щоб надіслати сигнал світові" й не дозволити Росії чи Ірану досягти успіху.
Ще занадто рано говорити про те, чи стане це голосування за допомогу Україні останнім випробуванням для Джонсона. Але він засвоює один урок знову і знову. Його найбільші перемоги на посаді спікера Палати представників були досягнуті традиційними способами: формуванням коаліцій і орієнтацією на спільні інтереси, щоб досягти розумної золотої середини.
Агенство Bloomberg також повідомляє, що спікер Палати представників вчинив розумно коли утримався від попереднього наміру об'єднати угоду з модифікованою версією республіканського законопроєкту про кордон, що, безсумнівно, призвело б до її неухвалення в Сенаті. Натомість він запропонував окремі законопроєкти щодо допомоги Україні та Ізраїлю. Це ознаки того, що його лідерство стає більш зрілим. Такі зусилля не є капітуляцією, що б там не казали екстремісти. Це єдиний спосіб керувати державою, яка має значні розбіжності в поглядах.
Усвідомлення Джонсоном необхідності для США стояти поруч зі своїми союзниками та протистояти світовим кривдникам підтвердило готовність цієї країни забезпечувати світове лідерство. Це також стало моментом єдності, який, можливо, знадобиться Палаті представників знову, коли вона зіткнеться з агресорами й тиранами.
Про те, що потрібно знати про допомогу Україні від Америки читайте у статті Олега Шамшура "В Конгресі крига скресла. Що далі з допомогою Україні?"