UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бездіяльність Конгресу загрожує нацбезпеці США: Байден про допомогу для України

Байден наголосив, що США мають проявити рішучість.

Президент США Джо Байден зустрівся з лідерами Конгресу і закликав їх якнайшвидше ухвалити його закон про національну безпеку, який зокрема включає виділення додаткового фінансування на військові потреби України.

Під час зустрічі він наголосив на важливості того, щоб Конгрес забезпечив Україну необхідними ресурсами, серед яких засоби протиповітряної оборони та артилерія, йдеться на сайті Білого дому.

Читайте також: Якщо республіканці не фінансуватимуть Україну, їм доведеться багато за що заплатити – Байден

«Подальша бездіяльність Конгресу ставить під загрозу національну безпеку Сполучених Штатів, Альянсу НАТО та решти вільного світу. Ми повинні надіслати потужний сигнал про рішучість США і діяти зараз, щоб вирішити зокрема проблеми на південному кордоні», − сказав Байден.

Як пише CBS News, спікер Палати представників Майк Джонсон перед зустріччю заявив, що збирається обстоювати захист кордону.

«Ми маємо знати, що Україна не стане наступним Афганістаном. І в багатьох американців є питання, чому це триває без належних відповідей.

Але до того, як хоча б почати говорити про Україну, я скажу президенту − кордон, кордон, кордон. Ми маємо розв'язати власні проблеми, перш ніж робити щось ще», − сказав він.

Саму зустріч Джонсон назвав «продуктивною» і додав, що як і планував, обстоював пріоритетність захисту кордону перед усіма іншими загрозами нацбезпеці США.

За його словами, для республіканці в Палаті представників важливими залишаються відповіді на «критичні питання» щодо стратегії США в Україні та підзвітності Києва за отримані кошти.

Голова комітету Палати представників із закордонних справ Майкл Маккол додав, що під час зустрічі президент Байден визнав, що на кордоні потрібні «значні зміни».

Лідер більшості демократів у Сенаті Чак Шумер налаштований оптимістично:

«За столом переговорів ми погодилися, що маємо зайнятися і Україною, і кордоном.

Була величезна увага до України та розуміння того, що якщо ми не прийдемо на допомогу Україні, наслідки для Америки у всьому світі будуть просто катастрофічними», − заявив Шумер.

Читайте також: Наступного тижня Сенат розгляне угоду про кордон та фінансування України

Лідер меншості демократів у Палаті представників Хакім Джеффріс розповів, що це була "дуже позитивна, перспективна, відверта дискусія", в якій було досягнуто «широкого консенсусу» щодо подальшої підтримки України.

Також, за його словами, є «відкритість» до вирішення питання кордону.

Нагадаємо, координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що деякі держави можуть піти за прикладом США, якщо Вашингтон припинить підтримувати Україну. За його словами, американське лідерство в цьому питанні «має значення».

Читайте також: За моїми відчуттями, допомога Україні вже на підході — спецпредставник США Пріцкер

Водночас посол України у США Оксана Маркарова зазначила, що у ситуації з потенційним продовженням військової допомоги Вашингтона Києву настав вирішальний момент. За словами дипломата, дискусія триває, є прогрес та позитивні сигнали − не обговорюється, чи допомагати Україні взагалі.

Американці дуже бояться напливу мігрантів, і це дає змогу республіканцям у Конгресі шантажувати демократів і блокувати допомогу Україні. Чи варто в цій ситуації очікувати швидкого компромісу між республіканцями й демократами?
На це запитання відповідає Анна Бродські-Кроткіна в статті «Чи розблокують США допомогу Україні цього місяця?».